Lietuvoje

2018.08.16 17:42

Dėl „Zero Live Show“ komandos pasirodymo bažnyčioje policija pradeda ikiteisminį tyrimą

15min.lt, LRT.lt2018.08.16 17:42

Vilniaus policija pranešė pradedanti ikiteisminį tyrimą dėl trečiadienį per Žolinės šventę surengto „Zero Live Show“ komandos akibrokšto Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, Šalčininkų r. policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos LR baudžiamojo kodekso 171 str. – Trukdymas atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Skandalas kilo po to, kai režisieriaus Emilio Vėlyvio projekto „Zero Live Show“ komanda įėjo į Turgelių bažnyčią, kur lenkų kalba pakvietė į savo pasirodymą susirinkusiuosius prieš šventines mišias.

„Žolinių proga ZERO LIVE SHOW komanda, tiksliau, labiausiai religingi jos nariai, Dievo namuose kviečia tikinčiuosius šį spalį atvykti į jų tikėjimą sustiprinsiantį šou“, – buvo skelbiama prie tiesioginės transliacijos „Facebook“ socialiniame tinkle.

Vilniaus arkivyskupija atsisakė komentuoti E. Vėlyvio provokaciją bažnyčioje. „Nėra ką komentuoti ir neverta pilti vandens į tą reklamos malūną. Tai nėra kažkoks labai svarbus įvykis, šiuo metu ruošiamės kur kas svarbesniems dalykams – popiežiaus vizitui“, – LRT.lt sakė arkivyskupijos atstovė Santa Kančytė.

Anot Vilniaus universiteto profesoriaus Pauliaus Vaidoto Subačiaus, arkivyskupijos atsisakymas komentuoti situaciją nėra nusišalinimas – jei reikės, savo nuomonę dvasininkai esą pasakys. O faktas, kad pamaldų metu, be klebono sutikimo, bažnyčioje buvo vaidinama ir filmuojama, jau savaime yra kriminalinis nusikaltimas, sako P. Subačius.

„Visiškai nesvarbu, koks to siužeto turinys – ar jame kalbama apie filmą, ledus, skalbimo miltelius, ar kryželių pardavinėjimą. Pamaldų laikas, sakrali vieta ir leidimo neturėjimas yra pakankamos priežastys, kad tai būtų teisėsaugos tyrimo objektas. Ne etikos komisijų ir panašiai, o teisėsaugos“, – portalui LRT.lt komentavo profesorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.