Lietuvoje

2018.06.13 07:16

Vadovybės apsaugos departamentas ruošiasi popiežiaus Pranciškaus vizitui

Nors iki popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje liko apie 100 dienų, paruošiamieji darbai jau vyksta.

Artėjant svarbiam vizitui ypač daug dėmesio skiriama apsaugai. Už ją atsakingi asmenys tikina, kad dabar, po popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje, Vadovybės apsaugos departamento patirtis daug didesnė, todėl ruoštis paprasčiau.

Tačiau popiežius Pranciškus skiriasi nuo savo pirmtakų tuo, kad per vizitus mėgsta improvizuoti. Prisitaikyti prie neplanuotų susitikimų, netikėtų pokalbių su tikinčiaisiais – popiežiaus Pranciškaus apsaugos kasdienybė. Šventasis tėvas laikosi nuostatos, kad visi turi dirbti savo darbą: jo veikla – būti su žmonėmis, apsaugos – užtikrinti saugumą.

Šį rudenį Vilniuje susitikimai su popiežiumi Pranciškumi planuojami keliose vietose, pavyzdžiui, jaunimo susitikimas – Katedros aikštėje, malda – prie Aušros vartų Švenčiausiosios Mergelės Marijos paveikslo, susitikimas su prezidente – Daukanto aikštėje, taip pat numatytas apsilankymas buvusiame KGB kalėjime. Planuojama, kad popiežius važiuos papomobiliu įvairiomis Vilniaus gatvėmis. Kaune susitikimas planuojamas Santakoje.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22–23 d.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės reportaže.