captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Paulauskas kritiškai vertina rūpestį kibernetiniu saugumu tik pirmininkavimo metu

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kritiškai žvelgia į Vidaus reikalų ministerijos ketinimus kurti kibernetinio saugumo grupę išskirtinai tik Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kritiškai žvelgia į Vidaus reikalų ministerijos ketinimus kurti kibernetinio saugumo grupę išskirtinai tik Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

„Manau, kad susigriebta per vėlai ir neturima jokios vizijos, kaip turėtų būti užtikrinamas kibernetinis saugumas tiek Lietuvos pirmininkavimo metu, tiek ir po pirmininkavimo. Į situaciją reikia žvelgti kompleksiškai, o ne griebtis vienkartinių priemonių. Tinkamas atsakingų institucijų pareigų ir atsakomybių paskirstymas jau būtų svarus žingsnis“, – teigia A. Paulauskas.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas vertina pastangas sukurti kibernetinio saugumo centro koncepciją, tačiau mano, kad vien valdžios institucijų dalyvavimas centro veikloje reikiamo rezultato neduos.

„Verslas, šiuo atveju, yra mūsų didžiausias pagalbininkas, savo patirtimi ir pasiūlymais galintis žymiai palengvinti kibernetinio saugumo centro koordinavimą. Nekalbu apie investicijas „medžiojančius“ subjektus. Yra pakankamai daug profesionalių ir atsidavusių žmonių, kurie turi ir idėjų, ir pajėgumų, su valstybės pagalba, tas idėjas įgyvendinti“, – sako komiteto pirmininkas.

A. Paulauskas pažymi, kad palaiko Vyriausybės siekius įpareigoti jai pavaldžias institucijas bent minimaliai pasirūpinti kibernetine sauga, pradėti rengti ypatingos svarbos infrastruktūros objektų sąrašą ir jų gynybos planą. Politikas pasidžiaugė, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymai gerinti kibernetinį saugumą pradedami vykdyti.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikė siūlymus kibernetiniam saugumui stiprinti. Komitetas siūlė ne tik nustatyti vieną koordinuojančią instituciją, gebančią teikti pasiūlymus, reaguoti į įvykius ir priimti sprendimus, bet ir bendradarbiauti su verslu, standartizuoti įrangą, nemažą dalį investicijų privalomai skirti apsaugai nuo kibernetinių atakų.

Komiteto sprendime taip pat Vyriausybei siūloma užtikrinti 2014–2020 metų ES daugiametės finansinės paramos priemonių vykdymą ir lėšų įsisavinimą elektroninės informacijos saugos srityje. Prie kitų pasiūlymų buvo paminėta Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 metų programos įgyvendinimo svarba. NSGK nuomone, tam buvo skiriama nepakankamai dėmesio.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...