Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.07 09:50

Kurios lietuviškos rudens uogos turi daugiausiai naudingų savybių?

„Šaltalankio, šermukšnio ir putino uogos yra nuostabios ir labai vertingos. Visos trys turi daug vitaminų, mikroelementų, skaidulų, įvairių cheminių junginių, kurie labai svarbūs ir palankūs mūsų sveikatai“, – sako gydytojas Alvydas Unikauskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Net ir atvėsus orams, miškuose ir prie jų galite visiškai nemokamai prisirinkti uogų, vadinamų tikromis vitaminų bombomis. Šaltalankis, šermukšnis ir putinas buvo nuo seno liaupsinami protėvių, jų naudą pripažįsta ir pasaulio mokslininkai. Lietuviškų uogų savybės atima žadą. Jos ne tik gražios, skanios, bet ir pilnos visokio gėrio.

Laidoje gydytojas A. Unikauskas aptarė tris rudens uogas: šaltalankį, šermukšnį ir putiną. Anot jo, šios uogos – tikriausias lobis. A. Unikauskas taip pat atskleidė, kuria uoga negali piktnaudžiauti moterys.

„Šaltalankio, šermukšnio ir putino uogos yra nuostabios ir labai vertingos. Visos trys turi daug vitaminų, mikroelementų, skaidulų, įvairių cheminių junginių, kurie labai svarbūs ir palankūs mūsų sveikatai“, – teigia A. Unikauskas.

Gydytojo pasakojimu, šaltalankis yra naudingas po vėžinių susirgimų. Šaltalankio lapuose ir žievėje esančios medžiagos neleidžia atsinaujinti vėžiniams navikams. Geriant iki dviejų šaukštų šaltalankių aliejaus, organizmas gaus jam reikalingų karotinoidų kiekį.

„Šaltalankis taip pat gydo cistas. Kai šaltalankis nužydi, reikia prisikratyti lapų ir gerti kaip arbatą. Vyrams patartina šaltalankio lapus susimaišyti su ožkarožėmis, nes šių uogų lapuose yra medžiagų, padedančių išvalyti organizmą ir nesudaryti terpės navikams vystytis“, – kalba gydytojas.

Jo pasakojimu, visos šios uogos yra naudingos dirbantiems sėdimą darbą.

„Ypač putino uogos naudingos tolimųjų reisų vairuotojams, kurie ilgai sėdi, o jų dubenyje atsiranda sąstovis, kadangi nutekėjimas tiek limfos, tiek veninio kraujo būna sunkesnis“, – teigia A. Unikauskas.

Fitoterapeutas Juozas Ruolia atkreipė moterų dėmesį į tai, kad su putino uogomis reikėtų elgtis atsargiau, ypač toms, kurios nori pastoti.

Nuo senų laikų močiutės ir tetos garbino ryškiai raudonas putino uogas. Anot J. Ruolės, šias uogas reikia vartoti itin atsargiai.

„Gerbiamos moterys, jeigu turite ginekologinių problemų, jokiais būdais nevartokite putino uogų jokiam savo gyvenimo kokybės pagerinimui, nes putino uogose esančios medžiagos labai veikia gimdą ir dažnai jaunavedžiai nepastoja, jeigu šios uogos vartojamos, o ir gimda neteisingai sureaguoja nuo putino uogose esančių medžiagų, tad venkite jų“, – sako J. Ruolia.

Daugiau apie rudens uogas – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi