captcha

Jūsų klausimas priimtas

I. Vaišvilaitė pradėjo eiti UNESCO ambasadorės pareigas

Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai, rašo URM pranešime spaudai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ambasadorė patvirtino Lietuvos įsipareigojimą nuosekliai dirbti UNESCO prioritetinėse srityse ir priminė mūsų šalies tikslus UNESCO Vykdomojoje taryboje, į kurią Lietuva trečią kartą buvo išrinkta 2015–2019 m. kadencijai.

I. Vaišvilaitė atkreipė Generalinės direktorės dėmesį į tai, kad dabartinis geopolitinis kontekstas reikalauja aktyvesnių tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinant žurnalistų saugumą ir įveikiant su tuo susijusius iššūkius, pirmiausiai, kovojant su propaganda. Ambasadorė taip pat akcentavo UNESCO ekspertizės reikšmę sprendžiant su Lietuvos paveldo vertybėmis susijusius klausimus.

Organizacijos generalinė direktorė I. Bokova padėkojo Lietuvai už glaudų ir aktyvų bendradarbiavimą.

I. Vaišvilaitė turi meno ir bažnyčios istorijos daktaro laipsnius. 2012–2017 m. ji buvo ambasadorė prie Šv. Sosto ir Maltos ordino. Ji turi kelias dešimtis metų akademinės patirties; taip pat buvo Vatikano radijo lietuviškų laidų redakcijos bendradarbė Romoje, Laisvosios Europos radijo Prahoje redaktorė, prezidento Valdo Adamkaus vyriausioji patarėja.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...