captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prie Šatrijos kalno ūkininkas pastatė Vytauto Didžiojo skulptūrą

Telšių rajone, netoli  Šatrijos kalno, iškilo paminklas, skirtas Žemaitijos krikšto 600 metų sukakčiai paminėti. Vytauto Didžiojo skulptūrą už savo lėšas pastatė patriotinius jausmus puoselėjantis ūkininkas Vytautas Kondratas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Keturių su puse metro aukščio iš granito skulptūra Šatrijos kalno prieigose iškilo pavasarį. Šiandien dvyliką tonų sveriantis monumentas – pašventintas. Ūkininkas sako, kad niekas nesiėmė įamžinti kraštui svarbios datos, todėl nusprendė tai padaryti savo lėšomis. Mintis pastatyti skulptūrą kilo netikėtai.

„Iš pradžių žadėjom pastatyti kokį paminklinį akmenį, bet galvojau, kažkaip akmuo ir 600 metų jubiliejus labai yra nedėkingi. Paliekam jeigu tik padarom, kad Vytautas atsispindėtų ir krikščionybę. Sugalvojau, kažkaip viena mintis atėjo – vis tiek reik skulptūrą padaryt. Paskambinau Antanui ir sakau darom skulptūrą“, – pasakojo ūkininkas Vytautas Kondratas.

Skulptorius Antanas Kmieliauskas užtruko keletą mėnesių, kol granito luite įgyvendino ūkininko išsakytas idėjas – pavaizduoti Vytautą Didįjį Žemaitijos krikštytoją.

„Norėdamas parodyti, kad jis čia inicijuoja tą krikštijimą, aš padariau, kad jis kryžių iškėlęs. Ir norėjau, kad tie niekaip ten tie gandrai, kas neatsitūptų, tai aš padariau jį tokį smailą viršuj. Reiškia jis ten tą kur iškėlęs, jis inicijuoja krikštijimą žemaičių. Žemaitijos krikštijimas, jis jau buvo pilnaverčiai, europiečiai padarė. Ir jis tą karūną laiko kitoj rankoj, kad jam Dievas svarbiau, nei jo pačio karūna“, – kalbėjo skulptorius A. Kmieliauskas.

Paminklą Vytautui Didžiajam ūkininkas pastatė savo žemėje, Pašatrijos dvaro teritorijoje, nes statyti ant Šatrijos kalno neleista.

Kiek kainavo skulptūra, ūkininkas neatskleidžia. Žemaičiai tikisi, kad monumentas pritrauks lankytojų ir Šatrijos kalnas bus dar labiau lankomas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...