captcha

Jūsų klausimas priimtas

Profesorius: Lietuvoje turime sukurti Angliją su gabiausiais studentais

Pastaruoju metu vis aktyviau diskutuojama apie aukštojo mokslo reformą ir laukiantį universitetų susijungimą. VU TPSMI profesorius Vitalis Nakrošis pastebi, kad anksčiau nebuvo iki galo įgyvendintos ankstesnės švietimo reformos, o šiuo metu, mažėjant gyventojų skaičiui, Lietuvoje mažėja ir studentų, todėl permainų imtis reikia.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Ir Lietuvoje turime sukurti Angliją, kurioje gabiausi studentai galėtų mokytis ir kur norėtų dirbti geriausi dėstytojai“, – ragina V. Nakrošis, kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformą.

Profesorius pastebi, kad netylant kalboms, kada bus įvykdytas universitetų susijungimas, reikėtų nubrėžti aiškesnį konsolidacijos planą. V. Nakrošis siūlo verčiau ne jungti universitetus, o kai kuriais atvejais prijungti aukštos kvalifikacijos tyrėjus prie aukštos kompetencijos centrų, kad mokslininkai išsaugotų potencialią ir praturtintų savo žinias geriausiuose universitetuose.

VU TSPMI dėstytojas pastebi, kad anksčiau dėl studentų ir finansavimo kovoję universitetai dabar perėjo į kovą dėl išgyvenimo, bet sprendimas dėl aukštųjų mokyklų likimo yra Seimo rankose.

Daugiau idėjų apie aukštojo mokslo reformą – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...