Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.02 19:45

Druskininkų savivaldybėje nukastas Nemunas, iškirstas miškas

Atėjus pavasariui, aplinkosaugininkai ir miškininkai fiksuoja pažeidimus – ne tik neteisėtai kertami miškai, gyventojai kėsinasi ir į Nemuno šlaitus. Šiurkštus aplinkosaugos ir miško įstatymo pažeidimas savaitės pabaigoje užfiksuotas Druskininkų savivaldybėje, Gailiūnų kaime. Už neteisėtus veiksmus nustatytam savininkui gresia administracinė atsakomybė ir tūkstantinės baudos.

Nemuno pakrantės apsaugos juostoje ne tik vykdomi žemės darbai, bet nukastas ir pats upės šlaitas.

„Nuimta velėna, šlaitai ardomi, sudėti kelmai, išpjauti medžiai. Pagal pirminius duomenis, tai galima pasakyti, kad miško žemė čia yra. Matome, užpilta miško paklotė, pastatyti laikini statiniai, žodžiu, kažkas ruošė nelegalias statybas. [...] Kelmai sukrauti, kad Nemunas patvinęs nuneštų, kadangi tiek nepatvino, tai kelmai liko“, – sako Druskininkų agentūros vedėjas Sigitas Kvaraciejus.

Smėliu užverstame sklype jau pastatytas lauko tualetas, iškastas tvenkinys. Miškininkai nustatė teritorijos savininką. Šis kitą savaitę privalo pateikti visus dokumentus: leidimus kirsti mišką kirsti, atlikti žemės ir statybos darbus.  

„Nei 2016 m., nei 2017 m. pranešimas miškui kirsti ar leidimas miškui šiai teritorijai nėra išduotas. [...] Savavališko kirtimo, pažiūrėjus, yra 5–7 arai, miškas sunaikintas. [...] Miškas turi būti atstatytas per metus“, – sako Valstybinės miškų tarnybos Alytaus poskyrio vyriausiasis specialistas Romas Bendorius.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad reikia keisti įstatymus. Valstybinėms institucijoms laikantis nustatytų terminų, neteisėtų statybų šeimininkų namai išdygsta neįtikėtinai greitai. 

„Pasakysiu bendrai, jeigu mūsų valstybinės inspekcijos pareigūnai fiksuoja nelegalias statytas, tai nuo pirmo nurodymo iki kito yra laiko tarpas. Ką mes matome, ypatingai forsuojami darbai, kad būtų galima įrodyti kad buvo gauti parašai, kad griovimas gali kainuoti“, – tikina aplinkos ministras K. Navickas.

Šio sklypo savininkui už iškirstą mišką bei suniokotą Nemuno šlaitą gresia administracinė atsakomybė bei tūkstantinės baudos už žalą gamtai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15