Lietuvoje

2017.01.27 10:51

Premjero patarėja: studentų „paskyrimai“ į regionus suprasti ne taip

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.27 10:51

Pastaruoju metu kalbama apie tai, ar vertėtų po valstybės finansuotų studijų baigimo skirti studentus dirbti regionuose. Švietimo ir mokslo ministrė pasisako už tai, kad tam tikrą laiką studijas baigę studentai savo žinias panaudotų Lietuvoje. Ministrą pirmininką taip pat tenkintų tvarka, kad absolventai gautų „paskyrimus“ dirbti regionuose. Tačiau Sauliaus Skvernelio patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė tvirtina, kad svarstymai apie „paskyrimus“ suprasti ne taip.

Anot U. Kaunaitės, nėra kalbos apie tai, kad, pavyzdžiui, Vilniuje studijas baigę jaunuoliai būtų siunčiami kelerius metus padirbėti į Prienus ar Tauragę. Premjero patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais teigia, kad idėja yra ta, kad savivaldybės pačios stengtųsi prisitraukti jaunus specialistus. Jos gali pasisemti patirties iš kitų šalių. Paskata dirbti regionuose gali būti priedai prie atlyginimų, būstas.

U. Kaunaitė pabrėžia, kad svarstoma idėja apie tai, kad valstybės finansuojamas studijas baigęs jaunuolis 3 ar 5 metus liktų dirbti Lietuvoje. Jei jis nori po studijų išvykti iš Lietuvos, turėtų grąžinti pinigus valstybei už studijas.

Tačiau Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas prieštarauja šiai idėjai teigdamas, kad aukštasis mokslas šiame modelyje nepozicionuoja kaip vertybė. Anot LSS prezidento, laisvai pasirinkti, ką daryti po studijų, galės tik pasiturintys studentai.

Visas pokalbis apie šių dienų aktualiją – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.