Lietuvoje

2017.01.23 18:16

Seimo kanceliarijos darbuotojai nebejaus įtarimų, kad į darbą atsineša alkoholio

Seimo kanceliarijos darbuotojai gali atsidusti lengviau – jiems, ateinant į darbą, nebereikės pereiti tokios pat patikros, kaip eiliniams Seimo svečiams. Nebus tikrinamos jų rankinės ir krepšiai. Tokia griežta tvarka buvo atsiradusi pernai, o, atėjus į valdžią „valstiečiams“, buvo paprašyta stebėti, ar kas nors nebando įsinešti alkoholio.

„Aš apie tokias nesąmones net ir negalvojau“, – iki pirmadienio galiojusią griežtą Seimo kanceliarijos darbuotojų patikros tvarką, be saugumo sumetimų, dar siekiant užkirsti kelią ir įsinešti alkoholio, vertino Seimo vicepirmininkas socialdemokratas  Gediminas Kirkilas.

Atsižvelgė į darbuotojų skundus  

Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė tvirtino pasitikinti Seimo kanceliarijos darbuotojais – esą nebuvę įtarimų, kad jie galėtų įsinešti alkoholio: „Seime galioja tvarka, kad negalima vartoti alkoholio, ir, manau, kad jos tikrai bus sąžiningai laikomasi.“

Pasak R. Baškienės, į Seimo valdybą kreipėsi kanceliarijos darbuotojai ir jų profsąjungos atstovai, prašydami, kad būtų atšaukta patikra. Bendru sutarimu valdyba tokiems prašymams pritarė.

„Ne vienas kanceliarijos darbuotojas nešasi į darbą pietus arba maisto produktų, todėl jiems labai nepatogu, kai tikrinamos rankinės, krepšiai ir juose esantys daiktai“, – kalbėjo R. Baškienė.

Ankstesnė tvarka buvo liberalesnė

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Mindaugas Bastys pastebėjo, kad anksčiau Seimo kanceliarijos darbuotojų, kurie turi valstybės tarnautojų pažymėjimus, ateinant į darbą Vadovybės apsaugos departamento (VSD) pareigūnai netikrindavo.

„Atsiradus patikrai, kilo nemažai nepatogumų, nes kiekvieną rytą panašiu laiku prie įėjimų į Seimą susidarydavo kanceliarijos darbuotojų eilės“, – atkreipė dėmesį M. Bastys.

Jis taip pat teigė nemanąs, kad Seimo kanceliarijos darbuotojų patikra buvo sugriežtinta, siekiant susekti, kas bando į darbą atsinešti alkoholinių gėrimų.

M. Basčiui antrino ir Seimo kanclerė Daiva Raudonienė: „Kol kas nesu girdėjusi, kad patikros metu būtų aptikta, kad kas nors bando atsinešti alkoholio. Bet skundų dėl praėjusių metų vasarą sugriežtintos kanceliarijos darbuotojų patikros iš tikrųjų buvo nemažai“.

Saugiau būtų susiaurinti netikrinamųjų ratą

VAD direktorius Rymantas Mockevičius LRT.lt sakė dar negavęs oficialaus Seimo valdybos sprendimo, kad vėl būtų laikomasi liberalesnės patikros Seimo kanceliarijos darbuotojų atžvilgiu: „Kiek anksčiau buvome gavę prašymą tikrinti, ar darbuotojai neįsineša alkoholio, o kitų nurodymų nesame gavę. Reikės pasidomėti“.

Paklaustas, ar būtina tikrinti visus į Seimo rūmus įeinančius žmones, R. Mockevičius teigė manąs, kad geriau būtų laikytis didesnio saugumo tvarkos: „Ta patikra Seime visada buvo „plaukiojanti“. Mes, kaip apsaugininkai, esame už tai, kad būtų tikrinami visi, išskyrus Seimo narius ir užsienio svečius. Juk visko gali atsitikti: gal kas iš kanceliarijos darbuotojų sugalvos ką nors neleistino atsinešti, gal kas ims šantažuoti, o žmogus kažką slėps. Gali atsitikti ir taip, kad žmogus atsikelia ryte ir jam kyla minčių imtis kokių nors veiksmų prieš vieną ar kitą Seimo narį ar net patį Seimą. Todėl mes visada siūlome palikti kuo siauresnį ratą žmonių, kurie galėtų įeiti į Seimą netikrinami“.