Lietuvoje

2017.01.06 22:35

Verslą Gruzijoje įkūrusi lietuvė: šioje šalyje svarbus tiesioginis bendravimas

„Gruzija yra viena iš tų šalių, kuriose sunku kurti verslą esant toli užsienyje“, – apie savo patirtį pasakoja kelionių agentūros Gruzijoje įkūrėja Maja. Lietuvės teigimu, Gruzijoje kurti verslą nėra paprasta, nes ten negalioja europietiškos taisyklės, negali visko sutvarkyti keliais skambučiais ar laiškais, o visus slenksčius tenka minti pačiai.

Net ir būnant Gruzijoje kultūrų skirtumai kelia iššūkių bandant susitarti.

„Jie neturi laiko sampratos. Visi, kas yra ten keliavę, žino, kad laiko samprata pas juos kažkaip ištirpsta. Jei susitarta 9 val., tai nereiškia, kad yra 9 val., gali būti 11 val. Jie visada sako – jūs europiečiai esate tokie sustyguoti“, – juokiasi lietuvė.

Pasak Majos, tai nėra šalis, kurioje galima sukurti verslą, išvažiuoti ir reikalus tvarkyti per atstumą.

[citata]

Pašnekovė neslepia – jei sieki, kad tau sektųsi emigracijoje, tenka dirbti daugiau, nei reikėjo Lietuvoje.

„Aš visada galvojau, kad šis darbas bus toks, kuris duos daug laisvės. Tačiau šis darbas tęsiasi 24 val. per parą, nes žmonės kreipiasi skirtingu metu. Kadangi mes esame nauja agentūra, stengiamės atsakyti labai greitai, bendrauti, stengiamės prisitaikyti prie žmonių“, – apie darbo subtilumus pasakoja Maja.

Kartu su kita lietuvaite į verslą pasinėrusi Maja, panašu, atrado, kas įdomu keliautojams iš Lietuvos ir kitų šalių. Ir tai ne vien lietuvių mėgstamas slidinėjimas.

„Mūsų įmonė dar nė vienerių metų neskaičiuoja, o jau turiu keliautojų, kurie grįžta antrą kartą. Manau, kad mums sekasi daryti savo darbą, jei pavyksta pasiekti, kad jie įsimylėtų šią šalį“, – džiaugiasi reportažo herojė.

Maja prisipažįsta nesiekianti kurti agentūros, kuri siūlytų tik „viskas įskaičiuota“ keliones, įkalinančias turistus vienoje vietoje. Agentūros tikslas – skatinti draugystę tarp šalių ir parodyti lietuviams, kaip gruzinai juos myli.

„Mes norime, kad atvažiavę žmonės gerbtų vietinius ir patys būtų gerbiami. Norisi ne tik parodyti lankomus objektus: muziejus, pilis, bažnyčias, bet parodyti ir visas tradicijas, – aiškina kelionių agentūros įkūrėja. – Noriu, kad kelionės keistų žmones.“

Apie gyvenimo ir darbo Gruzijoje subtilybes ir tai, kaip ši šalis pakeitė pačią Mają, – laidos „Misija: Vilnija“ reportaže.