Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad jeigu Lietuvoje sergamumo COVID-19 padėtis stipriai blogėtų ir dėl to tektų įvesti karantiną, jis galėtų tęsti tris savaites. Pasak ministro, tuo laikotarpiu būtų taikomos griežtos priemonės, tarp jų – ir nuotolinis mokymas, renginių bei judėjimo ribojimai.
„Visas mokymasis ir ugdymas grįžtų į nuotolinį režimą, būtų ribojamas judėjimas, galbūt net tarp savivaldybių. Na, tikėkimės, kad šito nereikės. Mums vis dar trūksta informacijos, kaip galų gale elgsis naujoji viruso atmaina. Kol kas ligoninėse, reanimacijose matome net nedidelį pacientų sumažėjimą, tačiau kitose šalyse augantys skaičiai ir tas naujos atmainos plitimas kelia tam tikrą nerimą. Mes atidžiai į tai žiūrime, bet šiai dienai iš po švenčių sugrįžome ir sveikatos apsaugos sistema yra stabili“, – LRT TELEVIZIJAI sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministras taip pat pabrėžė, kad įvedus karantiną, taisyklės nesiskirtų nuo tų, kurios buvo taikomos ir anksčiau.
„Tokiems atvejams 3-4 savaičių užtenka“, – apie karantiną LRT žurnalistams sakė A. Dulkys.
Pasak jo, esminis rodiklis, pagal kurį šiuo metu bus vertinami karantino ribojimai – reanimacinių lovų užimtumas.
„Esminis dalykas – 240 lovų. 215 pacientų, tai reiškia, kad jau turime svarstyti priemones, kaip ne apskritai uždrausti renginius, bet įvesti papildomus apribojimus būtent renginių metu, bet išsaugant ugdymą, švietimą kontaktiniu būdu“, – tikslina ministras.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžia, kad nors šiuo metu situacija yra stabili ir pakankamai rami, tačiau budrumo prarasti nereikėtų, tai gali būti „apgaulingai ramu“.
Vyriausybė pirmadienį aptarė ir planus dėl privalomo skiepijimo tam tikrų profesijų atstovams. Pasak ministro, privalomai skiepijimas pirmiausiai būtų įvestas sveikatos ir socialinių paslaugų darbuotojams. Taip pat svarstoma ir apie švietimo, viešojo administravimo sektoriaus darbuotojus, taip pat kariuomenę.






