Lietuvoje

2016.10.19 11:39

Politologas: antrajame ture esminių permainų nebus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.19 11:39

Trečiadienį prasideda 2016 metų Seimo rinkimų antrojo turo išankstinis balsavimas, tačiau, kaip teigia VU TSPMI dėstytojas, politologas dr. Liutauras Gudžinskas, esminių permainų tikėtis nevertėtų – daugiausiai balsų turėtų surinkti pirmame rinkimų ture geriau pasirodžiusios partijos.

„Bendrai nebuvo įvykių, kurie galėjo paveikti antrame ture dalyvaujančių kandidatų šansus patekti į Seimą. (...) Rinkiminis procesas eina iš inercijos. Tos partijos, kurios laimėjo, galbūt įgauna papildomų dividendų, mat už jas balsuojama kaip už laimėtojas, vyriausybės formuotojas. Kova vyksta, tačiau esminių permainų nėra“, – mano L. Gudžinskas.

Jis taip pat aptarė kairiųjų politinių jėgų šansus atsinaujinti bei išsilaikyti. Anot politologo, negalima sakyti, kad šie rinkimai – dešiniųjų pergalė, mat Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga save vadina centro kairiaisiais.

Su didesniais sunkumais ateityje gali susidurti Socialdemokratų partija, mat po Juro Poželos mirties iškilo klausimas dėl partijos atsinaujinimo.

Daugiau apie Seimo rinkimų antrąjį turą – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.