Lietuvoje

2021.09.28 15:49

Prezidentas į LRT tarybą skiria Renatą Šerelytę-Mendeikienę

atnaujinta 16.43
BNS, ELTA2021.09.28 15:49

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymu, antradienį pasirašė dekretą, kuriuo skiria Renatą Šerelytę-Mendeikienę LRT tarybos nare.

Kaip antradienį pranešė Prezidentūra, G. Nausėda praėjusios savaitės pabaigoje pasirašė dekretą skirdamas rašytoją į šias pareigas.

„Renata Šerelytė-Mendeikienė yra ne tik viena žymiausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, bet ir įžvalgi publicistė, aktyvi visuomeninio bei kultūrinio Lietuvos gyvenimo dalyvė. Esu tikras, kad jos įžvalgos ir vertybės pasitarnaus atstovaujant visuomenės interesams LRT taryboje“, – pranešime sakė G. Nausėda.

R. Šerelytė-Mendeikienė yra Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos narė, ji yra išleidusi aštuonis romanus, penkis novelių rinkinius, eseistikos knygas, taip pat keliolika knygų vaikams. Jos kūryba versta į anglų, vokiečių, lenkų, prancūzų ir kitas kalbas.

2009 - 2013 metais R. Šerelytė-Mendeikienė dirbo tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės Spaudos tarnyboje.

Pernai ji su Vytauto Radžvilo vadovaujamo Nacionalinio susivienijimo sąrašu nesėkmingai kandidatavo Seimo rinkimuose.

R. Šerelytės - Mendeikienės sutuoktinis režisierius Petras Mendeika yra buvęs G. Nausėdos rinkimų komandos narys. R. Šerelytė, anot Prezidentūros, rinkimų kampanijoje nėra talkinusi.

Šių metų sausį G. Nausėda LRT tarybos nariu yra paskyręs politologą Mindaugą Jurkyną. Jis yra talkinęs G. Nausėdos štabui per prezidento rinkimus.

LRT taryba sudaroma iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų, skiriamų šešerių metų kadencijai. Keturis LRT tarybos narius skiria prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt