Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.24 18:02

Žuvusiam karininkui V. Pociūnui atminti – jo vardu pavadinta Vilniaus gatvė

LRT.lt 2016.08.24 18:02

Vilniaus miesto Tarybos sprendimu Pilaitėje esanti bevardė gatvė trečiadienį pavadinta žuvusio Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno vardu. Netoli šios gatvės kaip tik statomas naujas Valstybės saugumo departamento pastatas, praneša Vilniaus savivaldybė.

Prieš priimant sprendimą, iniciatyva buvo aptarta su gerai pažinojusiais V. Pociūną žmonėmis – režisieriumi Jonu Jurašu, profesoriais Irena Veisaite ir Antanu Kulakausku, kitais inteligentais.

„Vytautas Pociūnas – vilnietis, mokslininkas, skyręs savo gyvenimą atkurtos valstybės gynimui. Pavadindama sostinės gatvę V. Pociūno vardu ir taip pagerbdama žuvusio pulkininko atminimą, Vilniaus taryba atkuria teisingumą ir tam tikrą mūsų valstybės moralinį matmenį“, – sakė siūlymo autorius, Tarybos narys Darius Kuolys.

Šiemet minimos 10-osios V. Pociūno žūties metines. Lietuvos savanoris, Parlamento gynėjas, Valstybės saugumo departamento pulkininkas, diplomatas žuvo eidamas pareigas Breste, Baltarusijoje. Už darbą Valstybės saugumo departamente buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Pernai Vilniaus miesto bevardėms gatvėms buvo suteikti 59 nauji pavadinimai, šiemet – 131. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi