Lietuvoje

2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, Gytis Pankūnas2021.08.05 09:02

Per pastarąją parą buvo prie Lietuvos sienos buvo apgręžtas 321 migrantas, sulaikyta 19 į Lietuvą neteisėtai patekusių asmenų.

Nuo ketvirtadienio 00 val. 00 min. buvo apgręžti 44 asmenys, nė vieno nebuvo sulaikyta.

„Turime valdyti situaciją, mes negalime vien tik tuos žmones registruoti ir vėliau turėti labai rimtų problemų, kurios susijusios ir su apgyvendinmu, ir kitomis įtampomis, kurios kyla. Juolab, kad tai hibridinė ataka prieš mus ir siekiama įvairių motyvų.

Tie motyvai gali būti gilesni, ką šiandien matome per įvairiausias provokacijas ir dezinformaciją, kuri yra skleidžiama <...> Mūsų pareigūnai dirba savo darbą ir tikimės, kad tai tuos rezultatą“, – komentavo A. BIlotaitė.

Kiek anksčiau šią savaitę Rūdninkuose gyvenantys migrantai sukilo dėl, jų teigimu, prastų apgyvendinimo sąlygų. Apie tai, kad migrantai gyvena nepatenkinamomis sąlygomis, skelbta ir Lietuvos Raudono kryžiaus ataskaitoje.

Ministrė A. Bilotaitė ketvirtadienį ryte komentavo, kad supranta, jog sąlygos nėra idealios ir yra, ką būtų galima patobulinti ar padaryti kitaip.

„Bet situacija tokia, kad Lietuva tikrai neturėjo galimybių iš anksto pasiruošti tokiam dideliui srautui žmonių, kuriuos reikia apgyvendinti. Mes dabar darome viską, kad pagal turimas galimybes galėtume tuos žmones apgyvendinti, užtikrindami bazinius reikalavimus.

Kaip visą laiką miniu, mūsų pirmiausias tikslas yra išspręsti klausimus, susijusius su pažeidžiamomis grupėmis“, – teigė ministrė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas ketvirtadienį sakė, kad į Lietuvą neįleisti neteisėti migrantai pasieniečių buvo raginami į šalį atvykti teisėtu būdu.

„Dalis tų migrantų bandė atvykti ir du kartus, tačiau visų jų atžvilgiu buvo taikomos tos pačios priemonės, tie žmonės buvo įtikinėjami teisėtai atvykti į Lietuvos Respublikos teritoriją ir pasinaudoti prieglobsčio suteikimo ir nagrinėjimo procedūra, kuri efektyviai egzistuoja Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – komentavo R. Liubajevas.

Anot jo, pastebima, kad ir Baltarusijos pasieniečiai ieško būdų, jog migrantai negrįžtų į Baltarusijos teritoriją.

„Tačiau daugeliu atveju migrantai pasišalindavo (į Baltarusijos teritoriją – LRT.lt) sėkmingai arba net kai kuriais atvejais Baltarusijos pasieniečiai tiesiog išlydėdavo (į Baltarusiją – LRT.lt) tuos neteisėtus migrantus, kurie likdavo prie valstybės sieno linijos“, – pasakojo VSAT vadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.