Lietuvoje

2021.08.04 15:16

Dulkys įvardijo, kas nuo rugsėjo vidurio lauks neturinčių galimybių paso: žinutė – skiepykimės

atnaujinta 16.21
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.08.04 15:16

Vyriausybė kitą savaitę priims galutinį sprendimą dėl to, koks ruduo bus tiems, kurie nebus pasiskiepiję nuo COVID-19. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys įvardijo, kokie pokyčiai laukia tų, kurie dar negavo savo vakcinos dozės.

Po Vyriausybės posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys komentavo, kad artimiausiomis dienomis ligoninių lovų, skirtų COVID-19 pacientams, užimtumas gali siekti 250-300, tad Vyriausybė pirmadienį ketina priimti sprendimus dėl papildomų ribojimų įvedimo.

A. Dulkys tvirtino, kad ministrų kabinetas kelia tikslą užtikrinti, kad neperkaistų sveikatos apsaugos sistema, netektų atsisakyti konkaktinių ir planinių sveikatos paslaugų. Ministras taip pat sakė, kad svarbu, jog vaikai galėtų eiti į mokyklas ir nereikėtų grįžti į nuotolinį mokymą.

„Statistika rodo, kad absoliuti dauguma COVID-19 pacientų ligoninėse yra nepasiskiepiję. Ir mes aiškų aiškiausiaiKalbame apie nepasiskiepijusių pandemiją. Todėl priimtas sprendimas riboti tam tikras veiklas asmenims, kurie neturi imuniteto COVID-19 ligai“, – teigė ministras. Todėl, pasak jo, imtąsi spręsti dėl apribojimų, kurie bus taikomi žmonėms, neturintiems galimybių paso.

Dalis ribojimų neturintiems galimybių paso įsigalios po to, kai Vyriausybė susirinks į sprendžiamąjį posėdį, kuris, tikėtina, įvyks pirmadienį. Likusieji įsigalios po keleto savaičių – nuo rugsėjo 13-osios, kad neturintieji imuniteto turėtų laiko pasiskiepyti.

„Suprantame, kad tokio didelio masto ribojimai gali iškelti problemų mums visiems, tiek paslaugų teikėjams, tiek paslaugų gavėjams, todėl reikia laiko pasiruošti. Nutarimas yra gana sudėtingas, ilgi sąrašai veiklų, kas galima, kas ne, daug datų“, – sakė A. Dulkys.

Dulkys atsakė, kas rudenį lauks neturinčių galimybių paso ir kokių profesijų atstovams gali tekti skiepytis privalomai

Iki rugsėjo 13-osios be galimybių paso nebus galima naudotis veiklomis, paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis.

„Nebūtų galimybės eiti į teatrą ar kino teatrą, bet su galimybių pasu galėsime eiti, valgyti spragėsius, gerti karštą šokoladą, tačiau negalėsime naudotis viešbučių paslaugomis, nebus galima lankytis kavinėse, restoranuose, baruose, nesvarbu lauke ar viduje“, – kalbėjo A. Dulkys.

Be galimybių paso nebus galimos ir asmeninės šventės uždarose patalpose, nebus galima lankytis uždarose patalpose kultūros, laisvalaikio bei sporto renginiuose, sporto klubuose ir t.t.

„Iki rugsėjo 13-osios yra numatytos išimtys tam tikroms veikloms be galimybių paso. Ten yra prekyba, grožio paslaugos, viešasis transportas. Tai reiškia, visos kitos paslaugos ir veiklos yra suteikiamos tik su galimybių pasu. Žinutė – skiepykimės“, – sakė A. Dulkys.

Po rugsėjo 13-osios, kaip vardijo ministras, be galimybių paso nebus galima naudotis viešuoju transportu, tad keliauti bus galima tik naudojantis pavežėjų paslaugomis. Po šios dienos taip pat be galimybių paso nebus galima lankytis prekybos vietose, kurių pagrindinė veikla nėra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistų, optikos prekių ir t.t. pardavimas.

„Tokioms parduotuvėms bus taikomas reikalavimas turėti atskirą įėjimą iš lauko, bus taikomas ploto reikalavimas. Dėl ploto dar padiskutuosime. Taip pat negalėsime be galimybių paso naudotis grožio specialistų paslaugomis, nebus galima lankytis gydymo įstaigose, jeigu teikiamos planinės paslaugos.

Būtinosios paslaugos bus suteikiamos ir be galimybių paso. Nebus galima naudotis viešuoju transportu, tik pavežėjų paslaugomis ar taksi. Nebus galima lankytis muziejuose, parodose, bibliotekų archyvų skaityklose, bus galima tik atsiimti ir grąžinti knygas. Nebus galima užsakyti smulkaus remonto paslaugų, kai kontaktas trunka ilgiau nei 15 min. Nebus galima organizuoti ir dalyvauti renginiuose atvirose erdvėse“, – sakė A. Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad kone kasdien apie 30 COVID-19 sergančių pacientų atsiduria ligoninėse, šiuo metu yra užimta daugiau nei 20 reanimacijos lovų. Ministrės pirmininkės teigimu, akivaizdu, kad kyla pakankamai reali rizika, kuomet gali tekti riboti kitų sveikatos paslaugų teikimą tam, kad būtų jų teikimas būtų užtikrinamas COVID-19 pacientams.

I. Šimonytė pabrėžė, kad absioliučiai didžioji dalis COVID-19 pacientų, gydomų ligoninėse, yra neskiepyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.