Lietuvoje

2021.06.18 13:51

Ministro patarėja tikslina: skiepyti paplūdimiuose planų nebuvo, kalbėta apie kurortus

Paulius Šironas, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.06.18 13:51

Plečiant masinės vakcinacijos apimtis Sveikatos apsaugos ministerija planuoja įrengti mobiliąsias skiepijimo vietas kurortuose, tačiau tai nebus paplūdimiai, LRT RADIJUI penktadienį sakė ministerijos patarėja Justina Aleksaitė, patikslinusi ryte žiniasklaidoje pasirodžiusi žinią.

Ministro Arūno Dulkio patarėja laidai „Lietuvos diena“ sakė, jog „paplūdimys nebuvo pirminė intencija“, omenyje turėtos kitos patogios vietos kurortinėse savivaldybėse.

„Tiesiog stebime, kad mūsų vakcinavimo sistemą reikia adaptuoti kuo arčiau žmonių. Kadangi yra tikrai pakankamai sėkmingos mobiliųjų palapinių akcijos, pavyzdžiui, Visagine turime rekordinį rezultatą, Kazlų Rūdoje, manome, kad kurortų pasirinkimas kaip strateginio vakcinavimo taško galėtų būti sėkmingas proveržis vasarą. Tiesiogiai paplūdimiuose tikrai neplanuojame skiepyti. Norime pasirinkti patogias vietas kurortuose, pavyzdžiui, Palangoje tai galėtų būti J. Basanavičiaus gatvė ar alternatyvios“, – LRT RADIJUI sakė J. Aleksaitė.

Penktadienį naujienų portalas 15min.lt, remdamasis patarėjos citata, pranešė apie planus skiepyti paplūdimiuose, ši žinia viešoje erdvėje sukritikuota dėl keblumų tokiose vietose užtikrinti tinkamas sąlygas.

„Planuojame ekstremaliai skambančius būdus, bet tikime, kad tai veiks: palapinės Palangos, Šventosios paplūdimiuose. Norime, kad ta vakcina pasiektų žmonių namus iki pat durų, kad tereikėtų ištiesti ranką ir pasiskiepyti“, – 15min.lt citavo J. Aleksaitę.

LRT RADIJUI patarėja sakė, jog vakcinacijai „reikėtų pasirinkti tą vietą, kur žmonės galėtų turėti pavėsį po vakcinacijos proceso, nes reikia ir pailsėti, ir stebėti dėl įvairių reakcijų“.

Mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje, penktadienio ryto duomenimis, paskiepyta 1,19 mln. gyventojų arba 42,6 proc. visuomenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.