Lietuvoje

2016.07.05 23:45

Netoli Telšių pražydo tulpmedis

Telšių miesto pašonėje esančiame Degaičių gyvenvietės parke žiedais pasidabino tulpmedis. Botanikai sako, kad jie – vieni seniausių augalų pasaulyje ir išlikę tokie patys, kokie buvo prieš milijonus metų.

Gelsvai-žalsvais į tulpes panašiais žiedais tulpmedžiai pasidabina po Joninių ir žydi iki Oninių. Šį medį prieš daugiau kaip 40 metų pasodino Degaičių parko įkūrėjas.

„Čia buvau pasodinęs du. Vienas jų nušalo, bet kitąmet iš šaknų pradėjo augti atžalos“, – pasakoja Degaičių parko įkūrėjas Adolfas Kišonas.

Tulpmedžių gimtinė – Jungtinės Amerikos valstijos. Jie išgyvena apie keturis šimtus metų ir užauga iki 60 metrų aukščio. Lietuvoje tulpmedžių yra vos keletas – keliuose Panemunės dvaruose ir Kauno botanikos sode.

Degaičių parke auga apie tris šimtus medžių rūšių, kurie į Telšių rajoną atkeliavo kone iš viso pasaulio bei apie šimtą rūšių gėlių.

Parką 1972-aisiais pradėjęs kurti Adolfas Kišonas jį puoselėja iki šiol. Kitąmet 90-metį švęsiantis gamtininkas ne tik prisimena kokį medelį kur pasodino, bet ir žino visus jų lietuviškus bei lotyniškus pavadinimus.

Parką puošia ir septyni tvenkiniai, kuriuose plaukioja įvairūs paukščiai.