Lietuvoje

2021.03.25 13:52

Ministrai sklaido gandus: egzaminus laikyti norintiems abiturientams skiepai nebus privalomi

atnaujinta 14.06; Kauno mokykloje pasklidusias kalbas vadina dezinformacija
Benas Brunalas, ELTA, LRT.lt2021.03.25 13:52

Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės ministrai neigia viešojoje erdvėje pasklidusius gandus, esą nepasiskiepiję abiturientai negalės laikyti brandos egzaminų.

„Žinoma, kad visi bus prileisti prie egzaminų, net nėra klausimo. Gandų visokiausių yra... Net nežinau, kaip juos komentuoti, gandai lieka gandais“, – Seime vykusioje Vyriausybės valandoje į socialdemokratės Orintos Leiputės klausimą atsakydama teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Socialdemokratė sakė, kad jai teko kažkur išgirsti kalbų, esą egzaminus laikyti norintys abiturientai tiesiog privalės skiepytis nuo COVID-19.

„Vakar – užvakar mokyklų abiturientai turėjo užpildyti informaciją su asmens kodais dėl galimybės skiepytis, dėl antikūnų ir visi kiti dalykai. Tačiau jiems žodžiu buvo pasakyta, kad jei jie nesiskiepys, jų galbūt neprileis prie egzaminų. Aš norėčiau girdėti tikslią informaciją, kokie yra planai, kaip bus vykdomas testavimas, skiepijimas ir kaip bus su egzaminais“, – ketvirtadienį ministrų klausė O. Leiputė.

Tai, kad socialdemokratė teiraujasi tik dėl nepagrįstų gandų, patvirtino ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jokių privalomų skiepų nei abiturientams, nei kitiems Lietuvos piliečiams ant mūsų darbo stalo nėra“, – teigė A. Dulkys.

Mokykloje pasklidusias kalbas vadina dezinformacija

Kalbos, kad abiturientai, kurie nepasiskiepys nuo koronaviruso infekcijos, nebus prileidžiami prie egzaminų, pasklido tarp Kauno abiturientų.

Kaip sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė, užvakar Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame pasitarime buvo pristatyti galimi prioritetinio vakcinavimo sąrašo pakeitimai, kurie aktualūs dalį švietimo darbuotojų ir abiturientus.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė, o vėliau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino naujas prioritetines skiepijimo grupes. Tarp jų – ir abiturientai.

„Planuodami, kad toks projektas gali būti patvirtintas, siekėme kuo operatyviau suorganizuoti naujame prioritete nurodytų asmenų vakcinavimo procesą. Taigi pradėjome tam ruoštis iš anksto ir su mokyklų pagalba iškart pradėjome rinkti informacija apie sutinkančiųjų skiepytis skaičių. Tokia apklausa reikalinga tik siekiant žinoti kuo tikslesnį bendrą norinčiųjų skiepytis skaičių, kad tolesnis procesas galėtų vykti sklandžiai. Jokie kiti asmens duomenys šiuo atveju nėra reikalingi ir savivaldybė jų nerenka.

Kalbos apie privalomą testavimą – tai ne teiginiai, o dezinformacija. Tokių sprendimų Vyriausybė nėra priėmusi, savivaldybė savo ruožtu tokios informacijos mokyklų vadovams taip pat neteikė. Tai yra klaidinga interpretacija, pasklidusi pačios mokyklos viduje, todėl tikimės, kad įstaigai pavyks operatyviai išsiaiškinti situaciją ir paneigti netikslią informaciją, klaidinančią mokinius ir jų tėvus, bei padaryti atitinkamas išvadas, kad ateityje tokių nesusipratimų būtų išvengta“, – aiškino E. Andriuškienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt