Lietuvoje

2021.02.25 18:55

Per Mišias gimnazistai klausėsi kunigo plūdimosi LGBT atžvilgiu: susimokęs šėtonas, iškrypėliai ir „lgbtšnikai“

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.02.25 18:55

Susimokęs šėtonas, iškrypėliai ir bandymas įsiveržti į mokyklas mokyti amoralių dalykų. Tokie žodžiai apie LGBT bendruomenę skriejo Pakutuvėnų parapijos mišiose, kurias buvo pakviesti stebėti ir Pranciškonų gimnazijos moksleiviai. Gimnazijos direktorius sako, kad kunigas yra suaugęs žmogus, dėl to yra laisvas reikšti savo nuomonę, tačiau priduria, kad pats nebūtų vartojęs tokių žodžių.

„Tai yra globaliniame lygmenyje. Pavyzdžiui, genderizmas, kada pasaulis, mes sakome, šėtonas susimokė netgi politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį, kada per Lietuvos, per LRT mokina iškrypėliai, taip šviesiai tiesiai galiu pasakyti – iškrypėliai, lgbtšnikai mokina mus, kas mes esame.

Pasirodo, berniukai jau nebėra berniukai, vyrai, pasirodo, nebėra vyrai, kad mergaitės nebėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų (kalba netaisyta – LRT.lt)“, – taip mišių metų, kurias stebėti buvo pakviesti Pranciškonų gimnazijos moksleiviai, kalbėjo kunigas.

Šiuo vaizdo įrašu „Facebook“ paskyroje pasidalino Lietuvos žmogaus teisių centras. Tokia kunigo kalba skambėjo gruodžio 23 dieną Pranciškonų gimnazijos mokiniams surengtoje kalėdinėje programoje, kurios metu mokiniai buvo kviečiami prisijungti prie mišių. Mišios buvo transliuojamos Youtube kanale „Pakutuvėnai“. Tiesa, šiuo metu šis įrašas jau ištrintas.

Kiek anksčiau ši gimnazija savo „Facebook“ paskyroje buvo pasidalinusi peticija prieš Partnerystės įstatymą, tačiau, sulaukusi kritikos, įrašą ištrynė.

„Ar neapykanta ir vienos ar kitos socialinės grupės žeminimas gali būti pateisinami religijos laisve? Ne pirmą kartą su Centru susisiekia žmonės, kurie piktinasi tuo, kaip kunigai atsiliepia apie LGBT bendruomenę. Vieni jų yra netikintys, kiti – tikintys ir nesuprantantys tokių bažnyčios narių vartojamų žodžių, jaučiasi atstumti ir pažeminti“, – rašoma Lietuvos žmogaus teisių centro įraše.

Centro atstovai pažymi, kad Konstitucija sako, jog bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas. Vis dėlto visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių, pabrėžiama įraše.

„Bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad LGBT bendruomenė ir toliau susiduria su neigiamomis visuomenės nuostatomis. Todėl nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą“, – rašoma Žmogaus teisių centro įraše.

Gimnazijos direktorius, kuris yra ir Pakutuvėnų parapijos vikaras, Alvydas Virbalis LRT.lt sako, kad gimnazijoje dirbantis kunigas yra suaugęs žmogus, dėl to jis yra laisvas reikšti savo nuomonę tiek asmeninėje veikloje, tiek gimnazijoje, o atsakomybė už tai tenka jam.

„Dėl parapijos pozicijos atsakyti negaliu, nes nesu įgaliotas. Aš atstovauju gimnazijai. Mano galva, kunigo pasisakymas buvo labai emocingas, emocijos neturėtų būti vertinamos. Tačiau noriu pabrėžti, kad kunigo pasisakymas neišreiškia gimnazijos pozicijos.

Aš asmeniškai nebūčiau vartojęs tokių kunigo minėtų žodžių, nes manau, kad tai gali paskatinti patyčias arba neapykantos kurstymą. Mano manymu, perteikti asmeninę nuomonę reikia su pagarba kiekvienam asmeniui, nepriklausomai nuo rasės, tikėjimo, lyties ir įsitikinimų. Todėl atsiprašau visų, kurie buvo įžeisti“, – komentuoja A. Virbalis.

Anot jo, dėl asmens duomenų apsaugos jis negali teikti informacijos, ar darbuotojui bus skiriama nuobauda.