Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.02.25 14:04

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paskelbė šių metų brandos egzaminų tvarkaraštį. Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kaip numatoma, vyks birželio 7 dieną (palyginimui – 2019 metais, kai nebuvo pandemijos, šis egzaminas vyko birželio 1 dieną, pernai – birželio 29 dieną). Birželio 7 dieną prasidėjusi pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną. Dar viena naujiena – ilginama visų egzaminų trukmė.

Tarp lietuvių kalbos ir matematikos egzamino, kurio reikia siekiant valstybės finansuojamos vietos aukštojoje mokykloje, – vienuolikos dienų atotrūkis. Šis laikas numatytas abiturientų konsultacijoms, kad būtų galima geriau pasirengti egzaminui.

Matematikos egzaminas bus rengiamas birželio 18 dieną. Tarp lietuvių kalbos ir matematikos egzaminų vyks užsienio kalbų egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalys, jos ankstesniais metais vykdavo anksčiau.

Ministrė J. Šiugždinienė tikisi, kad šią dieną abiturientai jau mokysis kontaktiniu būdu, bet tai priklausys, anot ministrės, nuo to, kaip visi mes laikysimės karantino reikalavimų.

„Sprendimus priėmėme įvertinę galimus abiturientų praradimus mokantis nuotoliniu būdu. Džiaugiuosi, kad Paskutinis skambutis suskambės gegužės 21 dieną“, – pristatydama egzaminų naujoves sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ji tikisi, kad šią dieną abiturientai jau mokysis kontaktiniu būdu, bet tai priklausys, anot ministrės, nuo to, kaip visi mes laikysimės karantino reikalavimų.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis fizikos egzaminu liepos 2 dieną. Kaip sakė viceministras Ramūnas Skaudžius, vėliausiai egzaminų rezultatus tikimasi turėti iki liepos 23-iosios.

Ministerija paskelbė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: ilginama trukmė, prasidės anksčiau nei pernai

Šiemet visų visų egzaminų trukmė pailginama 15 minučių. Ministrė sakė, kad pernai buvo atsiliepimų, kad pristigo laiko matematikos, informacinių technologijų užduotims atlikti.

Ministrė pabrėžė, kad užduotys šiemet, nors nuotolinis galimai ir paveikė mokymosi rezultatus, nebuvo lengvinamos. Tiesa, Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė sakė, kad gamtos mokslų egzaminuose bus tikrinami daugiau teoriniai dalykai, nes mokydamiesi nuotoliniu būdu abiturientai neturėjo galimybės atlikti laboratorinių darbų.

Gimtosios kalbos (baltarusių, rusų, vokiečių) egzaminai ir brandos darbo atsiskaitymas bus vykdomi nuotoliniu būdu.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija šiemet prasidės liepos 5 dieną ir baigsis liepos 20 dieną.

Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 539 mokiniai.

Apeliacijų rezultatai šiemet turėtų būti paskelbti rugpjūčio 3 dieną.

Ministrė J. Šiugždinienė sakė, kad tikimasi, kad padėtis dėl koronaviruso gerės ir pandemija nesutrukdys surengti egzaminus.

„Kol kas fokusuokimės į šitą scenarijų, kurį pasitvirtinome“, – į klausimą, ar ministerija yra numačiusi atsarginį variantą, jei pandemijos mastas išaugtų, atsakė J. Šiugždinienė.

Šiemet, atsižvelgiant į mokytojų ir mokinių pasiūlymus, siekta egzaminus surengti anksčiau, tačiau pasirūpinant ir papildoma pagalba abiturientams. Kaip sakė J. Šiugždinienė, mokytojams už konsultacijas bus atlyginama papildomai. Taip pat bus mokama už 15 minučių, kuriomis bus pailginami egzaminai, – tam reikėtų 18,5 tūkst. eurų.

Ministrė sakė, kad numatyta 20 valandų papildomų konsultacijų. R. Skaudžius sakė, kad papildomoms konsultacijoms atlyginti prašoma 390 tūkst. eurų.

Kaip ir pernai, šiemet derės laikytis saugumo reikalavimų, būs pasirūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis, bus ribojamas kandidatų skaičius egzamino patalpoje, naudojantis bendromis knygomis, žinynais reikės dezinfekuoti paviršius arba naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.

Patalpos, kuriose vyks brandos egzaminai, bus paruošiamos ne vėliau kaip prieš dvylika valandų iki egzamino. Jos bus valomos, dezinfekuojamos, vėdinamos.

Kandidatai per egzaminą bus sodinami taip, kad išlaikytų dviejų metrų atstumą, egzaminų centruose bus privalu pasirūpinti keliais įėjimais.

Kaip ir pernai, vienoje patalpoje galės būti ne daugiau nei devyni kandidatai, informacinių technologijų egzaminas galės būti laikomas šešių asmenų grupėje.

Iš viso veiks apie 1,5 tūkst. brandos egzaminų centrų, kiekvienoje patalpoje bus vienas egzaminų vykdytojas, taip pat bus vykdytojų, kurie bus skirti kelioms patalpoms.

Aukštosios mokyklos dėl mokslo metų pradžios nusprendžia pačios, bet viceministras Ramūnas Skaudžius vylėsi, kad mokslo metai universitetuose ir kolegijose prasidės įprastu metu, vėliausiai – rugsėjo 6 dieną.

Jis sakė, kad priėmimas į aukštąsias mokyklas galėtų prasidėti birželio 1 dieną. O priėmimo pirmas etapas baigtųsi rugpjūčio 12 dieną.

LRT.lt primena, kad pernai pagrindinė egzaminų sesija buvo nukelta mėnesiu, ji prasidėjo birželio 29 dieną ir baigėsi liepos 21 dieną.

Ugdymo proceso metu vykstantys brandos egzaminai

Technologijos (mokyklinis) – 2020 m. spalio 1 d. – 2021 m. gegužės 10 d.

Menai (mokyklinis) – 2020 m. spalio 1 d. – 2021 m. gegužės 10 d.

Gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių, I dalis, mokyklinis) – 2021 m. balandžio 2 d. – 2021 m. gegužės 18 d., išskyrus balandžio 6–9 dienomis

Brandos darbas IV gimnazijų klasių mokiniams (mokyklinis) – 2020 m. spalio 1 d. – 2021 m. gegužės 10 d.

Brandos darbas III gimnazijų klasių mokiniams (mokyklinis) – 2021 m. sausio 30 d. – 2022 m. gegužės 10 d.2

Pakartotinė brandos egzaminų sesija

Lietuvių kalba ir literatūra (valstybinis) – 2021 m. liepos 5 d. (P), 9 val.

Užsienio kalbos (anglų) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2021 m. liepos 5 d. (P), 13 val.

Biologija (valstybinis) – 2021 m. liepos 7 d. (T), 9 val.

Geografija (valstybinis) – 2021 m. liepos 7 d. (T), 13 val.

Istorija (valstybinis) – 2021 m. liepos 8 d. (K), 9 val.

Užsienio kalbos (rusų) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2021 m. liepos 8 d. (K), 13 val.

Matematika (valstybinis) – 2021 m. liepos 9 d. (Pt), 9 val.

Užsienio kalbos (prancūzų, vokiečių) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2021 m. liepos 9 d. (Pt), 13 val.

Užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbėjimo dalis (valstybinis) – 2021 m. liepos 12 d. (P), 9 val.

Informacinės technologijos (valstybinis) – 2021 m. liepos 13 d. (A), 9 val.

Muzikologija (I dalis, mokyklinis) – 2021 m. liepos 13 d. (A), 13 val.

Fizika (valstybinis) – 2021 m. liepos 14 d. (T), 9 val.

Chemija (valstybinis) – 2021 m. liepos 14 d. (T), 13 val.

Gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių, II, III dalys, mokyklinis) – 2021 m. liepos 15 d. (K), 9 val.

Muzikologija (II dalis, mokyklinis) – 2021 m. liepos 15 d. (K), 13 val.

Lietuvių kalba ir literatūra (mokyklinis) – 2021 m. liepos 20 d. (A), 9 val.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00