Lietuvoje

2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas

Aplinkos ministerijos komentaras; atnaujinta 16.22
Paulius Viluckas, BNS2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Olgai Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas.

Apie tai O. Vėbrienė pirmadienį informavo per spaudos konferenciją. Ji teigia dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo elgesio kreipusis į Generalinę prokuratūrą.

„Prokuratūra išnagrinėjusi informaciją, man suteikė pranešėjo statusą, tad jau kurį laiką esu saugoma Pranešėjo apsaugos įstatymu“, – sakė O. Vėbrienė.

Aplinkos apsaugos direktorė Vėbrienė: šiuo metu man yra suteiktas pranešėjos statusas

„Mano vadovas, ministras, šią informaciją žino, apie mano apsisprendimus jis yra informuotas ir tai ganėtinai pasijuto, nes kurį laiką tam tikras puolimas nuslūgo, bet dabar vėl grįžo“, – pridūrė departamento vadovė.

Vėliau ji BNS sakė pranešusi apie, jos manymu, neteisėtą S. Gentvilo elgesį, tačiau pridūrė, kad detalių atskleisti negali, nes tyrimas šiuo metu tebevyksta.

Departamento direktorė žurnalistams taip pat sakė neketinanti trauktis iš pareigų, bet pripažino, kad institucijos darbas dėl konflikto su ministru S. Gentvilu apribotas jau kurį laiką.

„Nereikia apgaudinėti nei savęs, nei jūsų – institucijos veikla jau kurį laiką yra paralyžiuota, prieš Kalėdas viskas įvyko. Bet tai mano principingo noro paversti šią instituciją į aukščiausius vadybos standartus atitinkančią kontrolės įstaigą tikrai nesumažino“, – sakė O. Vėbrienė.

„Drąsiai ir viešai sakau, kad toliau nepasiduosiu (...) Aš kuriu planus dar visai kadencijai – pridūrė ji.

Pranešėjų apsaugos įstatymas numato, kad tokį statusą gavusio asmens negalima atleisti iš darbo, pažeminti pareigose ar sumažinti atlyginimą.

Ministras Gentvilas apie susitikimą su Vėbriene: tai buvo malonus dalykinis pokalbis

Po pirmadienį surengtos AAD vadovės O. Vėbrienės spaudos konferencijos, kurioje ji atskleidė, jog jai suteiktas pranešėjo statusas, o dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo elgesio kreipusis į Generalinę prokuratūrą, sureagavo ministerijos atstovai.

Jų teigimu, aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuo savo kadencijos pradžios susitiko su visų 13 ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Dviejų iš jų – Aplinkos apsaugos departamento (AAD) ir Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovų – ministras teiravosi, kodėl šios įstaigos savo veiksmus aiškinasi per trečiuosius asmenis – Generalinę prokuratūrą.

Ministerijos pranešime informuojama, kad papildomus dalykinius susitikimus aplinkos ministras inicijavo su Valstybinių miškų urėdija, Statybos produkcijos sertifikavimo centru, Būsto energijos taupymo agentūra ir AAD.

„2020 m. gruodžio 16 d. ministras susitiko su AAA ir AAD vadovais dėl jų ginčo prokuratūroje UAB „Atliekų tvarkymo centro“ taršos leidimo klausimu. Susitikime, be ministro, dalyvavo dar penki asmenys. Š. m. sausio 22 d. dėl AAD ir AAA teisinio ginčo Simonas Gentvilas sudarė komisiją“, – rašoma Aplinkos apsaugos ministerijos pranešime.

2020 m. gruodžio 29 d. įvyko susipažinimo susitikimas su AAD vadovybe, kuriame dalyvavo apie 10 asmenų.

Kaip teigia ministerija, 2021 m. sausio 5 d. ministras savo iniciatyva Seimo rūmuose susitiko su AAD direktore. „Tai buvo malonus dalykinis pokalbis“, – prisimena Simonas Gentvilas.

2021 m. sausio 5 d. AAD direktorė Olga Vėbrienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, pagal Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas pateikdama pranešimą apie pažeidimą.

Trintis atsirado po nušalinto aplinkosaugininko

Tarp ministro ir O. Vėbrienės trintis atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas S. Gentvilui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.

Ministras savo ruožtu tvirtino sulaukiantis neproporcingai daug Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų skundų ir pats pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar teisėtai nuo pareigų buvo nušalintas minėtas aplinkosaugininkas. S. Gentvilas taip pat kėlė klausimą dėl kadrų politikos departamente, įkurtų vadovaujamų pareigybių.

O. Vėbrienė nuolatine Aplinkos apsaugos departamento vadove tapo rugpjūtį, ji pakeitė Valdą Laukį, kurio vadovaujamas departamentas sulaukė kritikos po gaisro padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ taršos Kuršių mariose.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25