Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.16 14:58

Seimo etikos komisija išteisino D. Teišerskytę dėl prieštaringo pasisakymo

BNS 2016.03.16 14:58

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) išteisino Liberalų sąjūdžio atstovę Dalią Teišerskytę dėl prieštaringo pasisakymo, kad jai lėktuve „teko sėdėti tarp negro ir klozeto, tai yra afroamerikiečio, ir abu jie kvepėjo vienodai“.

Komisija trečiadienį bendru sutarimu priėmė sprendimą, kad D. Teišerskytė nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įrašytų pagarbos žmogui principų, bet kartu pasiūlė „Seimo narei korektiškai reikšti mintis, vengti pasisakymų, kurie gali būti suprantami dviprasmiškai“.

Kontraversiškas pasisakymas Seimo narei išsprūdo per lapkritį vykusį Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdį. Parlamentarė tuomet tikino besigailinti pasakytos frazės, kai pasakodama apie prieš dešimtmetį nutikusį įvykį pavartojo žodį „negras“ ir sakė tai padariusi netyčia.

„Jei man privačioje kalboje išsprūdo žodis „negras“, nelaikau to dideliu nusikaltimu. Juo labiau, kad aš iškart pasakiau: „atsiprašau, afroamerikietis“, – BNS tuomet sakė D. Teišerskytė.

„Mes niekada šito žodžio nepriimdavome neigiamai. Tai buvo mūsų literatūrinis herojus – ir nuostabus, ir vienas, sakyčiau, mylimiausių, idealizuojamų dėdė Tomas – negras (...). Man yra absoliučiai svetimas rasizmas ir dar kažkokie kitokie neigiami dalykai. Na, išsprūdo – papasakojau, kaip važiavau iš parlamentarų suvažiavimo ir sėdėjau visą naktį tarp „negro, atsiprašau, afroamerikiečio ir tualeto. Tai viskas, kuo nusižengiau Lietuvai“, – sakė parlamentarė.

Šis pasisakymas parlamentarei kainavo „šešėlinį“ kultūros ministrės postą Liberalų sąjūdžio šešėlinėje vyriausybėje. Liberalų sąjūdis po incidento pareiškė nebematantis jos galima kultūros ministre, jei po kitų Seimo rinkimų dalyvautų formuojant vyriausybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi