Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis

papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15
LRT.lt2020.12.02 14:41

Nuotoliniu būdu vykstant Seimo Kultūros komiteto posėdžiui, trumpam įsijungus parlamentaro Petro Gražulio kamerai, šalia jo pasirodė apsinuoginęs vyriškis. Anot komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio, situacija, kai posėdį stebi pašaliniai asmenys, nėra normali, kadangi taip gali būti paveikiami priimami sprendimai.

LRT.lt susisiekus su P. Gražuliu, parlamentaras sakė: „Man visi užduoda tą patį klausimą. Galvojau, kad tylėsiu, bet dabar atskleisiu – čia buvo Andrius Tapinas. Jis mane persekioja“, – teigė Seimo narys.

P. Gražulis taip pat pridūrė iš pradžių manęs, kad ekrane pasirodė jo sūnus, mat tuo metu namuose jis iš tiesų buvo, tačiau suklydo – žmonės ekrane esą išvydo A. Tapiną.

Įsijungus P. Gražulio kamerai apsinuoginęs vyras pasirodo 13:45. Ekrane pasirodžius pusnuogiui vyrui, P. Gražulis kamerą išjungė.

Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis sakė nepastebėjęs šalia P. Gražulio pasirodžiusio vyriškio, tačiau akcentuoja, kad nėra normalu, kai komitetų posėdžiuose dalyvauja pašaliniai žmonės.

„Čia tikriausiai yra kiekvieno Seimo nario atsakomybė ir garbės reikalas užtikrinti, kad buities aplinkoje neatsiras kokių nors kitokių žmonių. Niekas kitas negali to užtikrinti kaip tik Seimo narys. Jis turėtų prisiimti tą atsakomybę užtikrinti, kad posėdžio metu prie jo nebūtų pašalinių žmonių. Be jokios abejonės – jie gali daryti įtaką ir sprendimams“, – sakė V. Juozapaitis.

Pasak jo, praeitos kadencijos Švietimo ir mokslo komitetas nuotolinius posėdžius rengė nuo kovo mėnesio, o didesnių problemų niekada nekildavo, nebent įbėgdavo mažametis vaikas. Tačiau jei ekrane pasirodo pusnuogiai vyrai, tai yra jau kitas klausimas, sako V. Juozapaitis.

„Klausimas, kodėl jie pusnuogiai darbo metu. Aišku, galima sakyti, kad tai žmogaus privatus gyvenimas, bet čia jis jungiasi į Seimo posėdį. O mes priėmėme tokią nutartį, kad privalomai Seimo nariai turi įsijungti vaizdą. Šiandien P. Gražulis pirmą kartą dalyvavo (...) ir gana aktyviai, pasiūlymų, komentarų teikė, bet buvo sudėtinga su jo prisijungimu, nes rodant vaizdą garso nebuvo“, – tvirtina Kultūros komiteto pirmininkas.

V. Juozapaitis taip pat svarsto, kad galbūt posėdžio metu šalia P. Gražulio buvo šeimos narys, kuris padėjo prisijungti.

„Aišku, įdomu, tokia pikantiška žinutė, o gal ten kas nors iš šeimos narių buvo – maža, kas. Kartais būna, kad žmonės iš šeimos ateina padėti, jei žmogus nesusigaudo technikoje“, – svarsto V. Juozapaitis.