Lietuvoje

2016.02.02 10:23

Kokiais būdais neblaivūs vairuotojai siekia apgauti alkotesterį

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.02.02 10:23

Girdime vis daugiau istorijų, kaip policijos sustabdyti vairuotojai atsisako pasitikrinti blaivumą ir pūsti į alkotesterį. Daugėja ir atvejų, kai pasakojama apie vartotą burnos skalavimo skystį, kvepalus ar gudobelių ekstraktą. Kas gresia tokiems vairuotojams – gudručiams manipuliatoriams?

Pagautas girtas vairuotojas dažnai teisinasi vartojęs ne alkoholį, o neretai ir atsisako pūsti į alkotesterį. Išradingi žmonės bando sugalvoti įvairiausių būdų, kaip, įkliuvus policijos pareigūnams, išvengti atsakomybės. O ir pasiteisinimų, kodėl alkotesteris rodo neleistiną alkoholio kiekį organizme, pasitaiko labai skirtingų.

„Daugelis sako, kad gerai jautėsi ir jiems atrodė, jog jau gali vairuoti, ir dėl to pripūtė. Yra ir tokių, kurie spekuliuoja tokiais dalykais. Sako, kad išgėrė gudobelių ekstrakto prieš važiuodami ir esą negali būti, kad pripūtė. Dar vieni bando suversti bėdą, tarkime, gaiviesiems gėrimams, tokiems, kaip kefyras arba gira. Būna įvairiausių atvejų. Viskas priklauso nuo to, kiek žmogus turi fantazijos“, – pasakoja Jonas Bridikis, Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialiosios paskirties skyriaus vyr. specialistas.

Būna atvejų, kai pagautas vairuotojas nesivargina kurti pripūstų promilių atsiradimo istorijos ir iš karto atsisako pasitikrinti alkotesteriu.

Įkliuvusieji mano, kad, atsisakius pūsti, su policininkais bus aiškinamasi ilgiau. Taip pat tikimasi, kad pavyks šiek tiek prablaivėti. Tačiau sugalvojusiems šitaip išsisukti pareigūnai pataria labiau pasidomėti įstatymais.

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ nusprendė išsiaiškinti, ar turi įtakos vairuotojo blaivumui įvairūs preparatai. Laidos kūrybinė komanda pasirinko dažniausiai pagautų neblaivių vairuotojų minėtus gaminius, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Populiariausi

Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.04.09 15:36

Atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė

Vėbrienė ketina kreiptis į teismą, atnaujinta 17.24