Lietuvoje

2020.09.18 11:54

Skvernelis toliau tikisi, kad prezidentūra sutiks sušaukti VGT dėl vakcinos įsigijimo

Dainora Karklytė, ELTA2020.09.18 11:54

Premjeras Saulius Skvernelis toliau tikisi gauti prezidentūros pritarimą šaukti Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdį dėl vakcinos nuo koronaviruso pirkimo.

„Aš lauksiu atsakymo, išsakiau prezidentui savo argumentus, jis pasakė savo argumentus. Manau, kad tai yra valstybinės reikšmės klausimas, ypač svarbus. Gaila, kad kol kas negalime atskleisti tų detalių, bet tai visiškai nieko bendro neturi su konkrečiu pirkimu. (...) Klausimas yra, kokią mes strategiją renkamės“, – penktadienį po susitikimo su G. Nausėda žurnalistams sakė premjeras.

Jo teigimu, rizikos šioje srityje yra didelės.

„Likome aptarime, pasvarstyme. Kokį po to sprendimą priims prezidentas, priklauso nuo jo. Manau, kad tas formatas yra labai svarbus, aktualus ir reikalingas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Toks klausimas, pasak S. Skvernelio, yra ne Vyriausybės ar sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kompetencija.

„Tai yra visiška nesąmonė, tai ne ministro ir ne Vyriausybės kompetencija. Tai liečiantis strateginius klausimus. Mes mažiau reikšmingus klausimus tokiu formatu svarstome“, – teigė premjeras.

ELTA primena, kad S. Skvernelio iniciatyvai aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo Valstybės gynimo taryboje nepritaria Prezidentūra. Šalies vadovo G. Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius yra sakęs, kad už tai yra atsakingas sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Pasak jo, prezidentas mano, kad būtent ministras privalo savo dėmesį, laiką ir ryžtą skirti tiesioginių pareigų vykdymui, o ne bandymams išvengti atsakomybės.

Tokie prezidentūros argumentai papiktino valdančiuosius ir S. Skvernelį.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9