Lietuvoje

2020.09.17 21:30

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijai skirta beveik 30 mln. eurų, bet lėšų gali pritrūkti

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.09.17 21:30

Beveik įpusėjo prieš porą metų pradėti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos darbai. Teigiama, kad darbai intensyviai vyksta tiek naujai statomoje, tiek rekonstruojamoje pastato dalyse – pandemija ir karantinas darbams nekliudė. Kol kas nejuntama ir finansavimo trukdžių, tačiau prognozuojama, kad gali prireikti daugiau lėšų nei šiuo metu skirta.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatas greitai keičiasi.

Anot teatro vadovės Laimos Vilimienės, senojo pastato vidus, kur vyksta rekonstrukcijos darbai, yra išgriautas ir įrengiamas naujai.

Didžiausi ir intensyviausi darbai vyksta nugriautoje ir naujai statomoje teatro dalyje, kurioje įsikurs didžioji ir mažoji teatro salės, repeticijų kambariai. Anot L.Vilimienės, statyboms nesukliudė nei pandemija, nei karantinas – jos sustoję nebuvo.

„Dabar mes kylame į vadinamą nulinį lygį“, – teigė teatro vadovė.

Tai reiškia, kad jau baigiami statyti žemiau horizonto numatyti du pastato aukštai, kur turėtų įsikurti pagrindinės repeticijų salės. Baigus šiuos darbus bus pasiektas „nulinis lygmuo“ – prasidės statybos ant žemės.

„Į viršų kylančios sienos labai gerai matysis iš tolo“, – pastebėjo L.Vilimienė.

Šiuo metu jau yra atlikta 40 proc. teatro rekonstrukcijos darbų. Pastebima, kad statiniui iškilus lauks gausybė daug laiko reikalaujančių darbų jo viduje.

Teatro vadovė akcentavo, kad atnaujinant teatrą vienu metu vyksta daugybė darbų – kol vyksta statybos stengiamasi pasirengti ateityje laukiantiems darbams.

„Pavyzdžiui, ruošiamės įrangos pirkimui. Tiek sceninės, tiek apšvietimo, tiek garso, kėdžių pirkimui. Tuoj bus baigtas interjero projektas. Reikės įvairių detalių, baldų. Visa tai yra daroma jau dabar“, – vardijo L.Vilimienė.

Kol kas įgyvendinant projektą finansinių problemų nekyla. Teatro rekonstrukcija yra finansuojama iš dviejų šaltinių – valstybės ir Europos Sąjungos.

Pasak teatro vadovės, kadangi projektas finansuojamas ir Europos Sąjungos lėšomis, yra nurodytas labai aiškus terminas, iki kada pinigai turi būti panaudoti – 2022 m. pabaigos.

Dabar projektui yra skirta beveik 30 mln. Eurų.

„Bet manau, kad mums dar šiek tiek reikės ir papildomai“, – prognozavo L.Vilimienė.

Neabejojama, kad teatras 2022 m. pabaigoje dar tikrai neatvers durų. Jeigu neiškils nenumatytų trukdžių, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naujuose „namuose“ turėtų pradėti veikti 2023 m.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35