Lietuvoje

2020.09.03 18:20

Sinoptikės prognozė: kalendorinį rudenį primins trumpi lietūs, tačiau malonios šilumos netrūks

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.09.03 18:20

Artimiausius pirmosios rugsėjo savaitės orus turėtų lydėti švelnūs vasaros orai, tačiau išsiilgtos šilumos laukti jau nevertėtų, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Rugsėjo orai yra vasaros tęsinys, tikina sinoptikė. „Rugsėjis apskritai kada būna toks jau bjaurus ir grynai rudeniškas, – sako ji. – Jei kas atsimena 2002-ųjų metų rugsėjį, kuomet net septyniolikos dienų aukščiausia temperatūra nesiekė 15 laipsnių, o keturias diena – ir 10 laipsnių. Tai tokia temperatūra, kaip kad dabar naktimis. Tuomet buvo tikrai rudeniškas ir šaltas rugsėjis.“

Rugsėjo pradžios orai ir numatomi artimiausios savaitės orai rodo, kad šiųmetis rugsėjis yra artimas savo daugiametei temperatūrai. „Mes tiesiog esame palepinti tų karštų vasarų ir rugsėjo pradžių“, – įsitikinusi LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Antrosios šios savaitės pusės orus sinoptikė įvardija kaip švelnios vasaros šilumą. „Švelnūs, drungni, tačiau tikrai ne karšti orai vyraus mūsų šalyje, – teigia V. Ralienė. – Lietaus tiek ketvirtadienį, tiek penktadienį turėtų būti tik vakariniuose rajonuose. Centriniuose ir rytiniuose rajonuose pro debesis turėtų ir saulė nušvisti.“

Švelnūs, drungni, tačiau tikrai ne karšti orai vyraus mūsų šalyje.

Oras šiomis dienomis turėtų šilti iki 20-22 laipsnių. „Penktadienį kai kur termometro stulpelis kilstelės ir iki 23 laipsnių. Tačiau vakariniuose rajonuose, Žemaitijoje, kur bus daugiau debesų ir protarpiais palis, oro temperatūra bus žemesnė ir nesieks 20 laipsnių“, – sako sinoptikė.

Šeštadienio dieną per mūsų šalį „turėtų prakeliauti lietus nuo vakarinių rajonų link rytinių“. „Tik rytiniuose rajonuose yra tikimybė, kad tas lietus iki pat vakaro neatkeliaus. Ten šils iki 22-23 laipsnių. O kuo labiau į Vakarus, tuo vėsesnė bus šeštadienio diena, – prognozuoja V. Ralienė. – Pajūryje 20 laipsnių ribos temperatūra ir vėl nesieks.“

Sekmadienis bus kiek vėsesnis. Oro temperatūra svyruos nuo 16 iki 21 laipsnio. „Sulauksime trumpo lietaus, tačiau jis bus tikrai ne visur. Palis tiek vakariniuose, tiek ir rytiniuose rajonuose, tačiau tas lietus bus trumpas ir neįkyrus“, – būsimus sekmadienio orus komentuoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Tiek pirmadienį, tiek ir antradienį grįžtančios didesnė šilumos nesulauksime. „Oro temperatūra vyraus nuo 15 iki 20 laipsnių. Daugumoje rajonų pirmadienį sulauksime lietaus, o antradienį jo klius labai mažai, – dar vienu laipsniu vėsesnius ir drėgnus orus prognozuoja sinoptikė. – Kai kam tokie orai patinka ir sako, kad tai vasaros tęsinys, o kai kas jau liūdi.“

Gera žinia ta, kad antroje kitos savaitės pusėje galime tikėtis aukštesnės oro temperatūros.

Trečiadienio naktį prie Lietuvos iš Vakarų artės didžiulė lietaus jausta, įspėja sinoptikė.

„Per naktį ir rytą ji turėtų prakeliauti visą Lietuvą, tad naktis bus apniukusi, šilta. Oras nenukris žemiau 11-16 laipsnių. Trečiadienio dieną lietaus debesys paliks mūsų šalį, tad jo klius tik ŠR ir R Lietuvos pakraščiuose, ir tai tik ryte. Vyraus Vakarų vėjas. Oro temperatūra nesikeis, kaip ir pirmosiomis kitos savaitės dienomis – 15-20 laipsnių“, – sako V. Ralienė.

Kitos savaitės antroje pusėje lietus ir vėl merks pajūrį, Žemaitiją bei šiaurės vakarinius rajonus. „Pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose lietaus neturėtų būti. Gera žinia ta, kad antroje kitos savaitės pusėje galime tikėtis aukštesnės oro temperatūros“, – optimistiškomis kitos savaitės orų prognozėmis dalinasi LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Išsamią savaitės orų prognozę stebėkite ir vaizdo įraše.

Orai. Apie kalendorinį rudenį primins trumpi lietūs, bet malonios šilumos netrūks

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi