Lietuvoje

2015.12.08 12:06

Kaip lietuviai prisideda prie kovos su piratais?

Giedrė Baltrušytė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.08 12:06

Lietuvos narystė tarptautinėse organizacijose daugelį lietuvių nubloškė toli nuo namų. Kai kuriems tenka dirbti toli ne tik nuo šeimos, bet ir nuo civilių akių. Apie gyvenimą griežtai saugomoje kariškių teritorijoje Jungtinėje Karalystėje ir kaip lietuviai prisideda prie kovos su piratais – pasakojimas iš Londono.

Donatas Gečas apie piratus žino ne iš filmų. Nuo kovo mėnesio jis – vienintelis lietuvis, metams paskirtas dirbti griežtai saugomoje operacijos ATALANTA vadavietėje Jungtinėje Karalystėje. Didžiausios Europos Sąjungos karinės operacijos, skirtos kovai su piratavimu prie Somalio krantų, vadavietė įsikūrusi Nortvude Šiaurės vakarų Londone. 

Operaciją ATALANTA Europos Sąjunga pradėjo 2008-ųjų gruodį, reaguodama į ypač padidėjusį piratavimą prie Somalio krantų ir Adeno įlankoje, kuria per metus perplaukia apie 25 tūkst. laivų, gabenančių apie pusę visų pasaulio konteinerių. 

Lietuva šioje karinėje jūrų operacijoje dalyvauja nuo 2011-ųjų, kai buvo pats piratavimo įkarštis – piratai tais metais buvo užpuolę per 200, o pagrobę – per 30 laivų ir daugiau kaip 700 įkaitų. 11 iš jų buvo nužudyti. Šiuo metu piratų nelaisvėje – 26 įkaitai ir nė vieno laivo.

Daugiau žiūrėkite reportaže.