Lietuvoje

2020.07.14 05:30

Kariui atsirūgo pratybos, kuriose raginta „sprogdinti pydarus“

Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.07.14 05:30

Prieš kelis mėnesius internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matomas kariškis, šaukiantis ant karių, vieną jų priremiantis prie sienos, taip pat girdisi jo raginimai „sprogdinti pydarus“. Kaip portalui LRT.lt sako kariuomenės atstovas, vienam kariui už šiurkštų karių drausmės pažeidimą buvo pažemintas karinis laipsnis. Vis dėlto kariuomenė atsisakė pateikti daugiau informacijos.

Gegužės pabaigoje portalas 15min.lt aprašė internete pasirodžiusį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti besitreniruojantys Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai, girdisi raginimai „sprogdinti pydarus“.

Galimai rangu vyresnis kariškis vaizdo įraše rėkia ant karių, vieną jų suima už kaklo, kitą laiko prirėmęs prie sienos, į akis šviečia žibintuvėliu.

Pažeidimo detalės ir aplinkybės į viešumą nebebus teikiamos

„Pasiruošk granatą! Pasiruošk granatą! Paruošk granatą! Granatą paruošk. (...) Viskas. Pasižiūrim, kas tie pydarai. Pasižiūrit! Pasižiūri! Viskas, mesk granatą!“ – vaizdo įraše girdimas šaukiantis kariškis.

Kaip portalą LRT.lt informavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas mjr. Gintautas Ciunis, dėl išplatintame vaizdo įraše matomų veiksmų pobūdžio kariuomenės vado pavedimu buvo atliktas tarnybinis patikrinimas.

Vienam kariui už šiurkštų karių drausmės pažeidimą buvo pažemintas karinis laipsnis, sakė kariuomenės atstovas.

Už šiurkštų karių drausmės pažeidimą buvo pažemintas karinis laipsnis

Anot G. Ciunio, kitos informacijos apie tarnybinio patikrinimo turinį suteikti negalės, kadangi „patikrinimo medžiaga skirta tik tyrimo vykdytojams“.

„Su ja susipažinti gali tiriamojo įvykio dalyvis; pastarajam jau paskirta nuobauda ir kitos detalės apie asmenį, taip pat pažeidimo detalės ir aplinkybės į viešumą nebebus teikiamos“, – lakoniškai atsakė kariuomenės atstovas.

Kariuomenė taip pat atsisakė patikslinti, ar karinis laipsnis pažemintas dėl necenzūrinės leksikos vartojimo, ar kitų priežasčių.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33