Lietuvoje

2020.07.02 20:59

Šių metų Garbės sargybos kuopos rikiuotė – išskirtinė: ją atliks pagal „The Roop“ kūrinį

Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.07.02 20:59

Šių metų Garbės sargybos kuopos rikiuotės programa – išskirtinė. Ji bus atlikta Lietuvos kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės Eurovizijos nugalėtojo „The Roop“ kūrinį „On Fire“, kuris simboliškai palaikė Lietuvą karantino laikotarpiu, portalui LRT.lt sako Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos vadas kpt. Arnoldas Stasiūnas.

Anot A. Stasiūno, pagal susiklosčiusią ilgametę tradiciją, Garbės sargybos kuopa kiekvienais metais paruošia naują Defile programą, kurios premjera įvyksta liepos 6-ąją, Valstybės dieną, iškilmingos Vėliavų pakėlimo ceremonijos metu.

„Šiais metais rikiuotės programa yra išskirtinė, nes bus atlikta Lietuvos kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės Eurovizijos nugalėtojo „The Roop“ kūrinį „On Fire“, kuris simboliškai palaikė Lietuvą karantino laikotarpiu.

Programos metu bus atliktos iškilmingos salvės, dedikuotos Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms, taip simboliškai sujungiant pagarbą praėjusių amžių ir šių dienų žygdarbiams“, – kalba A. Stasiūnas.

Garbės sargybos kuopa Mindaugo karūnavimo dieną surengs pasirodymą pagal „The Roop“ dainą „On Fire“

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos parodomoji programa Defile yra tradicinis karinių ceremonijų ir paradų akcentas, kurio metu, kariams vykdant sinchronizuotus rikiuotės veiksmus su ginklu, yra atliekamos iškilmingos pagarbos salvės, pasakoja Garbės sargybos kuopos vadas.

Rikiuotės parodomosios programos yra populiarios daugelio šalių kariuomenėse, o jų atsiradimo šaknys kildinamos dar iš 16–17 a., kai geri rikiuotės įgūdžiai tiesiogiai lėmė pergalingą mūšių baigtį. Taigi, teigia A. Stasiūnas, rikiuotės pratybos ir inspekcijos buvo nuolatinė karinio parengimo dalis.

„Šiais laikais parodomoji rikiuotės programa išlaikė simbolinę reikšmę, kai yra pademonstruojama kariuomenės disciplina, parengtis ir gebėjimas veikti komandoje, o iškilmingomis salvėmis pagerbiami valstybei svarbūs įvykiai ir asmenys“, – tvirtina A. Stasiūnas.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos parodomąjį būrį sudaro profesinės karo tarnybos kariai, kurie atlieka ne tik reprezentacines užduotis, bet ir nuolat rengiasi karo meto užduotims, vykdo pėstininkų kovinį rengimą, dalyvauja tarptautinėse operacijose ir pratybose.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33