Lietuvoje

2020.07.01 22:20

SAM ir darželiai nesusikalba: vasaros metu vaikų grupės jungiamos, nors tai draudžiama

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.01 22:20

Liepą penki Kauno darželiai pradėjo atostogas, todėl dalis vaikų lanko netoliese esančias kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tačiau visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad esant ekstremaliajai situacijai, jungti skirtingas vaikų grupes, juolab skirtingų darželių, draudžiama.

Laikinoji Kauno savivaldybės švietimo skyriaus vadovė įsitikinusi, kad jungdami grupes darželiai nepažeidžia sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymų.

Trečiadienį – pirma atostogų diena Kauno darželyje „Etiudas“. Darželio direktorė Regina Žukauskienė sako, kad nuspręsta atostogauti mėnesį, nes apklausus tėvelius paaiškėjo, jog liepą darželį lankys tik maždaug septindalis vaikų.

„Bus vaikučių, kad liepos mėnesį ir savaitę, ir dvi savaites reikia (prižiūrėti – LRT.lt). Tai susibendrinome su „Želmenėliu“ ir mes rugpjūčio mėnesį, jų irgi panašiai, apie trisdešimt vaikučių, priimsime“, – nurodo darželio direktorė.

Į šį, vadinamąjį pakaitinį darželį, iš atostogoms uždaryto „Etiudo“ trečiadienį atėjo 37 vaikai – jie išskirstyti į grupes pagal amžių.

„Su mūsų vaikais jie maišosi, bet jie lygiai taip pat maišėsi ir su savo vaikais. Šitoje situacijoje aš nematau, kad jie nebus kaitaliojami tarp kitų vaikų – tie mainai jie yra tokie. Jie yra sudėtingi“, – aiškina laikinoji lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktorė Saulė Šerėnienė.

Apie skirtingų darželių vaikų grupių jungimą per atostogas darželių vadovės sako informavusios savivaldybės švietimo skyrių. Pasak laikinosios jo vadovės, nuo liepos pirmosios atostogauja penkios Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Esą mainai tarp darželių nepažeidžia sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendimo, kuriame numatyta, kad ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliavimo principo.

„Bet į grupę ateina vaikai iš kito darželio, kas yra draudžiama. (...) Grupės izoliavimo principas – kad vaikai būna toje pačioje grupėje“, – pabrėžia laikinoji Kauno švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos ir visuomenės sveikatos specialistai sako, bet koks to paties ar skirtingų darželių grupių jungimas yra draudžiamas ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos privalo laikytis A. Verygos sprendimo.

„Vadovaujantis ekstremalios situacijos metu galiojančiais teisės aktais, tai iš tikrųjų darželio grupių apjungimas yra draudžiamas ir vaikai turėtų lankyti tą grupę, kurią yra pasirinkę, kurią lanko nuolatos (...) ir tą darželį, kurį lanko“, – pabrėžia Visuomenės sveikatos centro specialistė Kristina Rudžinskaitė.

Tokie ribojimai galios iki liepos vidurio, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, bus sprendžiama, ar juos reikia tęsti. Kaune, atostogauti planuoja apie 20 darželių, Vilniaus ir Klaipėdos darželiai dirbs visą vasarą. Dėl šalyje paskelbto karantino ikimokyklinio ugdymo įstaigos pavasarį buvo uždarytos du mėnesius.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33