Lietuvoje

2020.05.12 09:47

Antavilių pensionate su nerimu laukiama paskutinių koronaviruso tyrimų

Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.05.12 09:47

Koronaviruso žindiniu tapusiame Antavilių pensionate kaltė dėl infekcijos išplitimo metama darbuotojams, esą jie nesilaikė saugos reikalavimų. Pačios įstaigos atstovai kaltinimus atmeta ir tikina, kad užkratas išplito tik viename skyriuje. Kokia situacija Antavilių pensionate yra iš tiesų – turėtų parodyti antradienį atlikti paskutiniai pensionato bendruomenės koronaviruso tyrimai.

Kaip naujienų portalui LRT.lt sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė, iš viso Antavilių pensionate iki šiol koronavirusas nustatytas 34 asmenims: 21 gyventojui bei 13 darbuotojų.

Didžioji dalis darbuotojų izoliuojasi namuose, išskyrus du asmenis, kurių vienas gydomas ligoninėje, kitas izoliuotas pačiose Antavilių pensionato patalpose. Pašnekovės tikinimu, darbuotojas pensionato patalpose laikomas pagal visus saugos reikalavimus, atskirtas nuo kitų asmenų, pas jį galima patekti tik per atskirą įėjimą.

„Darbuotojų būklė, mūsų laimei ir džiaugsmui, yra pakankamai gera. Pirmoji darbuotoja, kuri buvo užsikrėtusi ir jai nepasisekė, ji užkratą atnešė į mūsų įstaigą, ji sunkiausiai serga. Tačiau jos būklė gerėja, o visų kitų būklė nėra sunki, tačiau koronaviruso simptomus jaučia“, – sakė B. Šarakauskienė.

Užsikrėtusių pensionato gyventojų situacija gerokai liūdnesnė: visi 21 asmuo priklauso rizikos grupei, yra senyvo amžiaus, turi gretutinių lėtinių ligų. Iš jų 19 gyventojų būklė yra labai sunki, du iš jų jau yra mirę.

Visi užsikrėtę asmenys buvo paskirstyti po Vilniaus regione esančias ligonines. Daugiausia jų gydomi Vilniaus klinikinėje – 16 gyventojų, 4 buvo išvežti į Ukmergė slaugos ligoninę, 1 – į Vilniaus Santaros klinikas.

Nepaisant Antavilių pensionate išplitusios COVID-19 infekcijos, įstaiga veiklos nėra nutraukusi. Nuo kovo 13 pensionate buvo paskelbtas karantinas ir nuo to laiko įstaiga dirba karantino sąlygomis iki šiol, tiesa, šiandien verčiasi be trečdalio darbuotojų.

„Situaciją dar valdome. Aišku, darbuotojai dirba padidintu krūviu, bet kol kas mes verčiamės. Visi gyventojai yra prižiūrėti, nes skyriuose užtikrintas pakankamas darbuotojų skaičius. Tiesa, dirbame truputį kitu režimu. O tame skyriuje, kurį mes vadiname karštu skyriumi, jame iš 42 gyventojų liko 19, juos prižiūri 5 darbuotojai. Pastarieji niekur nevaikšto, jie izoliavosi tame skyriuje, dirba pamainomis, keičiasi tarpusavyje, jie ten gyvena, ten maitinasi ir niekur iš to skyriaus ribų neišeina. Jie įėjo į tą skyrių gegužės 10 dieną 11 valandą. Tada buvo pamainų pasikeitimas. Senoji pamaina išėjo, atėjo naujoji, jie ten dirba ir mes komunikuojame su jais telefonu“, – tikino B. Šarakauskienė.

Pensionato direktoriaus pavaduotoja griežtai neigia pasirodžiusią informaciją, esą Antaviliuose nebuvo užtikrinta griežta darbo tvarka, buvo keičiamasi pensionato ribose komandomis. Ji tikina, kad pensionate iš viso yra 7 skyriai ir kiekviename iš jų suformuotos atskiros darbuotojų komandos, kurios dirbo savo skyriaus ribose ir į kitus padalinius nevaikščiojo. Taip pat su karantino pradžia nutraukti visi susirinkimai bei grupiniai senelių užsiėmimai.

„Mes neigiame tokią informaciją, kad kažkas vaikščiojo po skyrius. Koronavirusą, mūsų supratimu, į mūsų pensionatą atnešė viena darbuotoja. Ji, aišku, nežinojo, kad yra užsikrėtusi. Ji gyvena už Nemenčinės toje teritorijoje, kurioje gyvena daug „Vilnikos“ darbuotojų.

Galima spėti, kad ji užsikrėtė nuo tų kontaktų. Ji atėjo į darbą ir jai toliau nepasisekė – ji užkrėtė kitas vieno skyriaus darbuotojas. Infekcija nustatyta kol kas tik viename skyriuje. Mes tyrėme ir kitą skyrių – kol kas ten infekcija nenustatyta. Mes su nekantrumu ir dideliu nerimu laukiame šios dienos rezultatų, nes vakar buvo iširti visi likę skyriai. Bet iki šiol, dar kartą pakartosiu, užkratas paplito tik viename skyriuje“, – pabrėžė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja.

Iš viso šiuo metu Antavilių pensionate gyvena 285 gyventojai, jiems prižiūrėti įsteigta 150 etatų, tačiau šiandien pensionato gyventojus prižiūri apie 100 darbuotojų. Apie 50 darbuotojų globos namuose nėra. Dalis jų dėl koronaviruso užkrato grėsmės izoliuojasi namuose, kiti – atostogauja arba turi nedarbingumą dėl kitų priežasčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.