Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 09:16

Nustatyti dar 24 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 484

dar vienas atvejis Tauragėje; atnaujinta 11.29
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.30 09:16

Lietuvoje pirmadienį nustatyti dar 24 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai, bendras skaičius išaugo iki 484, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pranešę, kad mieste nustatytas antras užsikrėtimo atvejis.

Iš viso šalyje atliktas 9891 tyrimas, per sekmadienį – 1467.

Sekmadienį ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

LRT.lt primena, kad sekmadienio vakarą Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis Lietuvoje buvo nustatyta dar 23 koronaviruso atvejai.

Septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė, vienas – pasveiko.

Tauragės meras informuoja apie dar vieną koronaviruso atvejį mieste

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas informuoja apie antrą Tauragėje nustatytą užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Meras pabrėžia, kad dar kovo 13 d. iš užsienio grįžęs asmuo izoliavosi ir kontaktų, išskyrus kelis artimuosius, neturėjo.

„Tauragėje nustatytas antras COVID-19 atvejis. Žmogus kovo 13 d. grįžo iš Jungtinės Karalystės ir saviizoliavosi, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą ir, tikiuosi, greitu metu paskelbs daugiau informacijos, kuri gali būti aktuali platesniam žmonių ratui. Mėginys buvo paimtas Tauragės mobiliame punkte kovo 26 d.“, – feisbuke rašė meras.

D. Kaminsko teigimu, užsikrėtęs asmuo izoliavosi ir kontaktus turėjo tik su keliais artimaisiais.

„Galime pasidžiaugti, kad nors kovo 13 d. grįžusiems iš JK, pagal teisės aktus, dar nebuvo prievolės saviizoliuotis, tačiau asmuo pasielgė labai atsakingai ir izoliavosi, tokiu būdu prisidėjo prie viruso plitimo sustabdymo. Kaip informavo NVSC, keli kontaktai su artimaisiais buvo, jie šiuo metu taip pat saviizoliavęsi, ir jiems artimiausiu metu bus atliekamas COVID-19 testas“, – teigė meras.

Telšių mobiliajame punkte patikrinti 235 asmenys, nustatyti 8 susirgimai

Telšių mobiliojo punkto koronaviruso tyrimams atlikti koordinatoriaus – Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro duomenimis, šeštadienį ir sekmadienį Telšių mobiliajame punkte mėginiai paimti iš 68 asmenų.

Per visas mobiliojo punkto darbo dienas (nuo antradienio iki sekmadienio) Telšių mobiliajame punkte patikrinti 235 asmenys. 111 iš jų yra Telšių rajono gyventojai, likusieji – iš Mažeikių, Plungės, Rietavo ir kitų rajonų.

Mobiliajame punkte paėmus mėginius, nustatyti 8 susirgimo atvejai, 3 iš jų - Telšių rajono gyventojams.

Šiuo metu turimais duomenimis, COVID-19 infekcija diagnozuota 4 Telšių rajono gyventojams (1 susirgimas nustatytas ligoninėje).

Per visą karantino laikotarpį Telšių greitoji medicinos pagalba į ligoninę išvežė 4 asmenis, kuriems buvo įtariamas kononavirusas.

Karantino metu šalies savivaldybės įpareigotos užtikrinti transportavimo paslaugas iš užsienio šalių į Lietuvos rajonus grįžtantiems asmenims. Šią savaitę Telšių rajono savivaldybė transporto paslaugą suteikė 29 asmenims. Jie iš užsienio grįžo į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Palangą ir iš šių miestų buvo parvežti į Telšių rajoną.

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam tinkamas sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Tie, kurie neturi tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleidžia savivaldybių parengtose patalpose. Iš 29 į Telšių rajoną parvežtų asmenų 21 saviizoliavosi savo gyvenamosiose patalpose, 8 – Telšių rajono savivaldybės parūpintose patalpose.Iš viso patalpose, kurias parūpino savivaldybė, izoliuojasi 12 asmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi