Lietuvoje

2020.03.19 15:54

Tėvai sunerimę: ką reikėtų daryti, jei abu tėvai susirgtų, o vaikų nebūtų kam palikti

Vaikų turintys tėvai jaudinasi, ką reikėtų daryti, jeigu abu tėvai užsikrėstų koronavirusu ir turėtų izoliuotis ar gultis į ligoninę gydymui, o vaikų nebūtų, kur palikti, mat vežti seneliams, kurie yra padidintoje rizikos grupėje, nebūtų tinkamas sprendimas.

Į LRT.lt kreipėsi susirūpinusi skaitytoja, kuri pasakojo, jog šiuo metu su vyru ir vaiku yra užsidariusi namuose, tačiau situacija kelia didelį nerimą.

„Vyras darbe turėjo kontaktą su sergančiuoju, todėl tik sužinoję, iškart izoliavomės namie su vaikais. Tikimės, kad viskas bus gerai, tačiau iškilo klausimas – jei mes susirgtume, kas pasirūpintų mūsų vaikais.

Juk vaikų šiuo metu negalima palikti seneliams, o kokia išeitis būtų, kas jais rūpintųsi mums susirgus? Ką tokiu atveju darytų „vaiko teisės“? – klausė ji.

Skaitytoja pripažįsta, kad pagalvojus apie tokį scenarijų, pasidarė labai neramu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė sako, kad visų pirma reikia įvertinti situaciją ir ieškoti galimų alternatyvų: „Jeigu nereikia izoliuoti paties vaiko, nes jis neturėjo kontakto su izoliuojamu asmeniu, nesilankė zonose, kuriose fiksuotas viruso protrūkis, vaiku turėtų pasirūpinti kitas iš tėvų. Jei tokios galimybės nėra – kiti tėvų parinkti asmenys.“

Tačiau E. Samoškaitė ramina, kad jei vis dėlto nebūtų, kas pasirūpintų vaikais, jiems galėtų būti taikoma laikina globa.

„Tėvai taip pat turi galimybę kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu nustatymo. Kai asmenų, kurie galėtų pasirūpinti vaiku, nėra, reikia pranešti apie tai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, kuri spręs dėl būtinybės užtikrinti vaikui saugią aplinką“, – sako ji.