Lietuvoje

2020.03.18 19:26

Viskas, ką reikia žinoti ketinantiems grįžti į Lietuvą karantino metu

atnaujinta 20.00
LRT.lt2020.03.18 19:26

Užsienio reikalų ministerija (URM) pateikia naujausią informaciją asmenims ketinantiems grįžti į Lietuvą karantino laikotarpiu.

· Europoje užstrigę keliautojai automobiliais dar gali vykti su keltais: DFDS iš Kylio (Vokietija) uostą į Klaipėdą, Tallink iš Sassnitz (Vokietija) į Rygą ir TT-Line iš Rostoko (Vokietija) bei Travemünde (Vokietija) į Klaipėdą.

· Iš Švedijos dar galima išvykti keltais: DFDS (iš Karlshamno į Klaipėdą) ir TT Line (iš Treleborgo į Klaipėdą). Keliauti leidžiama tik į savo nuolatinę gyvenamąją vietą grįžtantiems ir dirbti vykstantiems Lietuvos piliečiams. Šia galimybe galima pasinaudoti iki kovo 30 dienos.

· Lufthansa vykdys reguliarų dieninį tiesioginį skrydį į Vilnių iki kovo 22 dienos (sprendimai dėl skrydžių pratęsimo bus žinomi vėliau).

· Iš Londono kol kas nenutraukti skrydžiai iš Heathrow per Frankfurtą į Vilnių, iš Stansted per Frankfurtą į Vilnių, iš Mančesterio per Frankfurtą į Vilnių.

· Turkijos avialinijos veiklos kol kas nenutraukė.

· Taip pat skelbiama ir apie skrydžius iš Norvegijos (Oslo ir Bergeno).

· Dar yra galimybių keliauti į Rygos ir Minsko oro uostus, pasinaudojant tranzito galimybe per Latviją ir Baltarusijos Respubliką.

· Leidžiamas ir ES/Šengeno šalių piliečių tranzitas per Suomiją ir išvažiavimas iš Suomijos grįžimo į savo kilmės ES/Šengeno šalį (jei asmuo neturi COVID-19 simptomų).

LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija šiuo metu nagrinėja komercinių skrydžių galimybes. Komisijai yra pateikti mūsų ambasadų registracijos duomenys apie LR piliečių transportavimo poreikius. Ambasados, gavusios informaciją, susisieks su užsiregistravusiais piliečiais ir informuos juos apie komercinių skrydžių galimybes ir transportavimo kainą, rašoma pranešime

URM pataria, jei iki išvykimo dienos buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, piliečiams rekomenduojama susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Grįžus į Lietuvą asmenims taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt