Lietuvoje

2020.03.18 13:51

Lietuvoje patvirtintas pirmasis neįvežtinis koronaviruso atvejis: užsikrėtė šeimos narys

užsikrėtusiojo būklė nesunki, atnaujinta 16.38
LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2020.03.18 13:51

Vienas iš septynių žmonių, kuriems trečiadienį nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, tai yra neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Asmuo kovo 11 dieną grįžo iš Jungtinės Karalystės, tačiau nesilaikė nurodytų izoliavimosi reikalavimų ir infekciją perdavė savo šeimos nariui. Be to, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš užsienio grįžęs asmuo lankėsi ir pas odontologą.

„Turime pirmąjį klasterinį atvejį, asmenį, kuris užsikrėtė jau Lietuvoje nuo parvykusio asmens. Tai yra klasterinis atvejis, mes jį galime atsekti. Tai yra šeimos nariai. Užsikrėtė šeimos narys nuo šeimos nario, parvykusio iš užsienio“, – sako A. Veryga.

Anot ministro, jau Lietuvoje nuo artimojo užsikrėtęs asmuo yra vyresnio amžiaus, priklausantis rizikos grupei.

A. Veryga teigė, kad užsikrėtusys yra gimęs 1942 metais.

„Kiek žinau, nieko sudėtingo jam nėra su sveikata“, – kalbėjo jis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 18 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atliktais tyrimais patvirtinti septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje – 33.

Patikslinama, kad du asmenys izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jie neseniai grįžę iš Austrijos. Dar du asmenys – Vilniuje, Santaros klinikose, vienas grįžęs iš Jungtinės Karalystės, kitas – iš Švedijos.

Vienas asmuo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, jis neseniai grįžęs iš Jungtinės Karalystės. Kauno klinikinėje ligoninėje izoliuoti ir gydomi du asmenys, vienas grįžęs iš Jungtinės Karalystės, dėl kito asmens – bus patikslinta.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas anksčiau socialiniame tinkle patvirtino, kad uostamiestyje užfiksuoti du koronaviruso atvejai.

Mero teigimu, virusas nustatytas dviem iš Austrijos grįžusiems žmonėms.

„Koronavirusas Klaipėdoje ir toliau „rodo“ iltis, nes dar du nauji atvejai patvirtinti uostamiestyje. Du Klaipėdos rajono gyventojai, parskridę iš Austrijos jau gydomi KUL, tad kovos frontas plečiasi, adekvačiai ragindamas sutelkti visą dėmesį į medikų saugumą, nes tos dramatiškos rizikos lauke jų rizika – pati didžiausia“, – socialiniame tinkle paskelbė V. Grubliauskas.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje iš viso nustatyti 33 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, dalis jų užfiksuoti Klaipėdoje. Pirmoji šiuo virusu užsikrėtusi lietuvė jau pasveiko ir praėjusią savaitę iš ligoninės buvo išleista gydytis namo.