Lietuvoje

2020.03.16 11:17

Tyrimai dėl koronaviruso plečiasi – valdžia skyrė pinigų reagentams

15 mln. eurų bus skirta plaučių ventiliacijos aparatams, atnaujinta 11.19
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.03.16 11:17

Vyriausybė pirmadienį paskyrė daugiau nei pusę milijono eurų koronaviruso tyrimo reagentams įsigyti. Tai reiškia, kad valstybė turės daugiau galimybių atlikti tyrimų ligai nustatyti, tačiau jie ir toliau centralizuotai bus atliekami vienoje laboratorijoje.

Valdžia iki šiol sulaukdavo kai kurių medikų ir politikų kritikos, kad Lietuvoje dėl koronaviruso tiriama per mažai žmonių.

Ministrų kabineto sprendimu pirmadienį Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai buvo paskirti 630 tūkst. eurų. Ši už pinigus įsigis reagentus ir kitas priemones viruso nustatymui.

Taip pat paskirti 280 tūkst. eurų Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui 14-ai termovizorių įsigyti.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pranešė, kad apie 15 mln. eurų planuojama skirti ligoninėms, ketinančioms įsigyti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus.

„Esame jau davę pavedimus įstaigoms, kad jų ieškotų rinkoje, kur tik yra galimybė pirkti“, – Vyriausybės posėdyje sakė ministras.

A. Veryga sekmadienį sakė, kad Lietuvoje ir toliau veiks viena laboratorija, kur bus tiriami mėginiai dėl koronaviruso, bet nuo šios savaitės pradės veikti dešimt punktų, po vieną apskrityje, į kuriuos atvykę automobiliu gyventojai galės mėginius priduoti. Mėginiai bus imami žmogui neišlipant iš transporto priemonės.

Lietuvoje kol kas nustatyti 14 koronaviruso atvejų, atlikta daugiau nei 600 tyrimų. Saugantis ligos plitimo, nuo pirmadienio šalyje paskelbtas karantinas.