Lietuvoje

2020.03.11 10:25

Po komandiruotės karantinuotas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas ir du karininkai

tiriami dėl koronaviruso
LRT.lt, BNS2020.03.11 10:25

Lietuvos kariuomenė praneša, kad Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras karantinuotas dėl koronaviruso grėsmės. Pranešama, kad jis grįžo iš konferencijos, kurioje dalyvavo asmenys, kuriems nustatytas koronavirusas.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas, iš tarnybinės komandiruotės šiąnakt grįžęs R. Vaikšnoras medicinos transportu iš oro uosto nuvežtas į Vilniaus Santaros klinikas – čia generolui ir jį lydėjusiems dviems karininkams bus atliekami tyrimai. Iki paaiškės tyrimo rezultatai, karininkai liks ligoninėje karantino sąlygomis.

Šių priemonių imamasi po kovo 10 dieną tarptautinėje žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie kovo 5-6 dienomis Vysbadene (Vokietijoje) vykusioje konferencijoje dalyvavusių užsienio šalių karininkų patvirtintus du apsikrėtimu COVID19 virusų atvejus.

Sausumos pajėgų vadas ir vienas jį lydėjusių karininkų iš Vokietijos šios savaitės pradžioje dar buvo išvykę ir į konferenciją Lenkijoje, iš kur sugrįžo tik šią naktį.

Trečiasis renginyje Vokietijoje dalyvavęs karininkas jau buvo grįžęs į Lietuvą, todėl į klinikas šį rytą atvyko pats, jam taip pat atliekami tyrimai ir taikomos prevencijos priemonės.

Koronavirusas buvo patvirtintas Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadui generolui Jaroslawui Mikai, antradienį patvirtino šalies Nacionalinės gynybos ministerija. Jis penktadienį grįžo iš Vokietijoje vykusio karinio pasitarimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.