Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.10 16:51

Lietuva teiks paramą Graikijai kovojant su pabėgėlių humanitarine krize

LRT.lt 2020.03.10 16:51

Vyriausybė posėdyje nutarė suteikti paramą Graikijos Respublikai, atsižvelgdama į jos prašymą dėl humanitarinės pagalbos ir siekdama prisidėti prie pabėgėlių krizės sukeltų padarinių sureguliavimo Europoje, rašoma pranešime spaudai.

„Turime padėti Graikijai, ji šiuo metu patiria didžiausią nelegalios migracijos spaudimą. Tai mūsų kaip valstybės pareiga solidariai prisidėti sprendžiant visai Europos Sąjungai aktualius ES išorinės sienos apsaugos iššūkius vadovaujantis tarptautinės ir humanitarinės teisės principais“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Į šalį numatyta siųsti materialinių išteklių atsargų (palapinių, lovų, miegmaišių, pagalvių ir avalynės), kurių bendra įsigijimo vertė – 79 639,39 euro, taip pat skirta 50 000 eurų finansinė parama iš Vyriausybės rezervo lėšų pabėgėlių humanitarinei krizei Graikijoje spręsti.

LRT.LT primena, kad Turkija vasario pabaigoje pareiškė, kad šalis daugiau nemėgins užkirsti kelio žmonėms, bandantiems patekti į ES. Dešimtys tūkstančių pabėgėlių ir migrantų susirinko Turkijos pasienyje su Graikija ir bandė prasiveržti pro sausumos sieną į Graikiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi