Lietuvoje

2020.02.05 22:20

Dalis Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sako kenčiantys nuo kosulio ir baiminasi dėl ateities

išgirdo rekomendacijų iš toksikologų
Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.05 22:20

Vidaus reikalų ministerija skelbia, kad gaisrą Alytaus padangų perdirbimo įmonėje gesinusių ugniagesių organizme dioksinų kiekiai normos neviršijo. Tyrimai atlikti Prahoje. Trečiadienį kai kurie ugniagesiai jau išgirdo rekomendacijų iš toksikologų, ką daryti toliau. Jų sveikata ir toliau bus stebima. Dalis gaisrą gesinusių pareigūnų sako kenčiantys nuo kosulio ir baiminasi dėl ateities.

Ugniagesiai, dirbę liepsnose Alytuje, rytą leido Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Jų rankose – gauti tyrimų rezultatai.

Trečiadienį pirmąsias konsultacijas išgirdo 6 ugniagesiai. Jie neslepia, net ir prabėgus jau keliems mėnesiams po gaisro Alytuje, savijautos puikia pavadinti negali. Kai kuriuos jų dar kamuoja kosulys.

„Atliktuose tyrimuose mes matome, kad kai kurių pavojingų medžiagų koncentracijos kraujyje yra padidėjusios. Ar tas padidėjimas yra tikrai sveikatą sutrikdantis... Prognozuoti, kokios galėtų būti tolimesnės pasekmės, iš vienos konsultacijos mes negalime“, – teigia ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner.

Iš viso buvo paimta 30 statutinių pareigūnų bei 10 nestatutinių ir kitų asmenų biologiniai mėginiai. Tyrimai buvo atlikti Prahoje. Artimiausiu metu dėl sunkiųjų metalų ir dioksinų planuojama tirti ir kitą – 76 ugniagesių gelbėtojų – grupę. Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras jau atliko pirminę šios grupės patikrą.

Panorama. Nelaimės Turkijoje: gelbėtojus užgriuvo sniego lavina, Stambule perlūžo nuo tako nuslydęs lėktuvas

Vidaus reikalų ministrė tikina, jog viskas padaryta, kad ugniagesiai sulauktų reikalingos pagalbos.

„Pakviesti ne tik visi gaisre dalyvavę ugniagesiai, ne tik pareigūnai, bet ir visi savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiai, kuriems kaip ir nepriklauso gydytis medicinos centre, bet jie taip buvo ištirti ir jiems suteikta reikalinga medicininė pagalba“, – tvirtina vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pasak ugniagesių profsąjungos pirmininko, pagalbos turėjo sulaukti visi ugniagesiai ir iš karto. Neatsisakoma minties kreiptis į teismą.

„VRM turi visus ištirti, nes pasekmės galimos jeigu tai įvyktų, kad ieškinys būtų visų 250, kurie dalyvavo žmonės, tai pasekmės būtų didžiulės. Reikia tirti visus. Darbdavys už tai atsako – noriu, nenoriu tirti sveikatą, bet yra darbdavio pareiga tikrinti tą profilaktinę sveikatą“, – sako ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Ugniagesiai jau anksčiau buvo tirti. Jų organizme iš 8 tirtų metalų normą viršijo 5: labiausiai, iki 10 kartų, normą viršijo aliuminis, 9 iš 10 pareigūnų tyrimai parodė ir didesnę chromo koncentraciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.