Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.26 14:23

Čaplinskas apie paniką sėjantį koronavirusą: glaudus kontaktas su gyvatėmis ir šikšnosparniais – gamtoje taip neturėtų būti

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.26 14:23

Nerimas dėl plintančio koronaviruso auga toliau: užsikrėtusiųjų skaičius išaugo virš 2 tūkstančių, iš Kinijos evakuojami kitų šalių piliečiai, o pati Kinija stengiasi imtis visų saugumo priemonių. Tiesa, pats prezidentas patvirtina, kad situacija šalyje yra išties neraminanti.

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas LRT RADIJUI sako, kad mirštamumas nuo šios ligos sudaro 4 procentus. Anot jo, pavojingiausia ši liga yra tiems žmonės, kurie turi silpną imunitetą.

„Specifinio gydymo nėra, bet diagnozavus ir taikant simptominį gydymą, izoliuojant, absoliuti dauguma žmonių pasveiksta. Dalis galbūt serga lengvesne klinikine forma, na, ir ši liga, kaip ir gripas, kitos ligos, pavojingiausia tiems, kurie turi silpną imunitetą.

Šiaip virusai nuolat evoliucionuoja. Prie naujų virusų atsiradimo, šnekėkim tiesiai šviesiai, prisidedame mes patys, žmonės. Iš vienos pusės – klimato kaita, radiacija, chemizacija, iš kitos pusės – mūsų ėjimas į laukinę gamtą, kaip ir šiuo atveju, sakysime, glaudus kontaktas su gyvatėmis ir šikšnosparniais. Gamtoje taip neturėtų būti“, – įsitikinęs S. Čaplinskas.

Kinijos nacionalinė sveikatos komisija skelbia, kad daugiau nei pusšimtį gyvybių nusinešęs koronavirusas sklinda dar prieš žmonėms pajuntant pirmuosius simptomus.

Pasak specialistų, viruso inkubacinis laikotarpis yra 14 dienų. Nors dabar užsikrėtusiųjų skaičius siekia apie du tūkstančius, manoma, kad jis toliau didės.

Dauguma susirgimų – Kinijoje bei kitose Azijos šalyse, taip pat pavieniai atvejai fiksuojami Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir Australijoje. Dėl ligos uždaromas Honkongo Disneilendas. Jungtinės Valstijos paskelbė, kad į ligos epicentrą, Uhanos miestą, antradienį siųs lėktuvą, kuris evakuos įstrigusius amerikiečius. Uhane statomos lauko ligoninės, miestas yra visiškai izoliuotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi