Lietuvoje

2020.01.18 14:22

Grafologas paaiškino, ką apie žmogų išduoda jo parašas

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2020.01.18 14:22

„Parašas – vizitinė kortelė mus supančiam pasauliu“, – tikina grafologas Rolandas Bilinskas. Anot jo, parašas gali sufleruoti apie žmogaus lyderystę ar atvirkščiai – nepasitikėjimą savimi.

R. Bilinskas sako, jog parašai konstruojami pagal tam tikras grafologijos taisykles, kuriomis vadovaujantis yra pakoreguoti beveik visų pasaulinio lygio lyderių parašai: „Taip pat ir Donaldo Trumpo, nes jo parašas kadaise buvo visiškai kitoks.“

Paklaustas, kaip turėtų atrodyti žmogaus parašas, pašnekovas pabrėžia įskaitomumo svarbą.

„Pagal parašą turėtų būti identifikuojamas asmuo, kuris pasirašė. Turi būti įskaitoma, kad tai yra, tarkime, Valdas Adamkus, Gitanas Nausėda ar D. Trumpas. Jei parašas yra neįskaitomas, vadinasi žmogus yra per uždaras arba turi kitų priežasčių iki galo savęs neatskleisti visuomenei“, – aiškina R. Bilinskas.

Parašas – vizitinė kortelė mus supančiam pasauliui

Anot jo, konstruojant parašą vertėtų vengti raidžių įsukimo į vadinamąjį kokoną.

„Visoje posovietinėje erdvėje parašai yra neįskaitomi, nes tada žmogaus identifikacija buvo nereikalinga – buvo palankiau turėti pilką masę, kurią lengviau valdyti. Pilnai pasirašyti vardą ir pavardę su tam tikra stilistika yra populiaru Vakarų Europoje ir kitame pažangiame pasaulyje. Deja, tiek verslininkų, tiek politikų parašai, žiūrint iš grafologinės pusės, yra tragiški“, – tvirtina R. Bilinskas.

Išduoda apie žmogų

LRT RADIJO kalbinto grafologo teigimu, pavyzdžiui, prezidento G. Nausėdos parašas – vienas prastesnių, lyginant pasaulinių prezidentų parašų kontekste.

„Papildomos nereikalingos linijos, kuriomis prezidentas perbraukia savo parašą kartais net kelis kartus, parodo jį, kaip savigraužos turintį ir save analizuojantį asmenį, kas vadovui tikrai nėra teigiama savybė. Jeigu asmuo ruošiasi daryti karjerą politikoje ar versle, tikrai pravartu turėti gerą vizitinę kortelę – parašą“, – akcentuoja jis.

Visoje posovietinėje erdvėje parašai yra neįskaitomi, nes tada žmogaus identifikacija buvo nereikalinga

Pavyzdžiui, prezidento V. Adamkaus parašas sufleruoja apie ilgą laiką jį supusį Vakarų pasaulį, sako pašnekovas.

„Adamkaus parašas yra geras, ko gero, nes Jo ekscelencija nemažai gyveno užsienyje ir matė, koks parašas turi būti. Jis neblogas, tačiau matoma nereikalingų linijų, skiauterių, kurios turi neigiamų momentų charakterizuojant jo asmenybę“, – pažymi R. Bilinskas.

Neretai žmonės savo parašą užbaigia nubrėždami brūkšnelį. Grafologo aiškinimu, brūkšnelis parašo pabaigoje parodo žmogaus nepasitikėjimą savimi.

„Pavyzdžiui, prezidentės Dalios Grybauskaitės paraše aiškiai matoma lyderystė. Grafologas, pažvelgęs į parašą, gali pasakyti, ar žmogus turi lyderio bruožų, bet tai nėra tas lyderis-autoritetas. Viena, kad ji slepia savo tapatybę, nes jos parašas nėra įskaitomas. Tai parodo atmestinumą arba abejingumą publikai, kuri žiūri į jos parašą. Tai daugiau karininko, linkusio gauti atsakymą čia ir dabar, parašas“, – aiškina R. Bilinskas.

Grafologas, pažvelgęs į parašą, gali pasakyti, ar žmogus turi lyderio bruožų

Grafologo teigimu, yra nemažai požymių, matomų iš žmogaus rašto ar parašo.

„Paraše yra šiek tiek mažiau grafinės ir vaizdinės dalies, o rašte tų požymių charakteristika yra išsamesnė. Paraše nedaug matoma, bet gana objektyviai ir tiksliai galima pasakyti apie žmogų“, – tikina R. Bilinskas.

Išsamiau – laidos „10–12“ įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.