Lietuvoje

2019.10.29 13:10

Eglė Kručinskienė visiškai išteisinta smurto prieš vaiką byloje

atnaujinta 13.47
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.10.29 13:10

Kaunietė Eglė Kručinskienė lieka išteisinta, antradienį nusprendė Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs smurto prieš vaiką bylą.

Teismas nusprendė panaikinti ir nuosprendžio dalį, kuria buvo nuspręsta bylą perduoti policijai administracinei teisenai pradėti.

„Teisėjų kolegija (...) nutaria: Kauno apygardos prokuratūros skundą atmesti, išteisintosios E. Kručinskienės apeliacinį skundą tenkinti“, – paskelbė teisėjas Arūnas Paštuolis.

Ši byla buvo nagrinėjama neviešuose posėdžiuose, todėl plačiau teismo argumentai nėra komentuojami.

Prokurorė Tatjana Samulevičienė žurnalistams po posėdžio sakė dar negalinti pasakyti, ar mato galimybę sprendimą skųsti Aukščiausiajam Teismui.

„Susipažinsime pilnai su turiniu ir priimsime sprendimą. Negalime pasakyti“, – sakė prokurorė

Kaip ir pirmosios instancijos teisme, ji prašė E. Kručinskienei skirti 2,5 tūkst. eurų baudą.

E. Kručinskienė svarsto bylinėtis dėl žalos

E. Kručinskienė žurnalistams sakė, jog džiaugiasi dėl teismo sprendimo ir išreiškė viltį, kad teisiniai procesai pagaliau baigsis.

„Labai gerai, kad bent po metų pasakė, ką aš ir taip žinojau“, – sakė ji.

Moteris sakė, kad teisinis procesas paveikė jos ir vyro sveikatą, be to, traumavo jų vaikus ir apgailestavo, jog tokių pačių išvadų, kokias padarė teismas, negalėjo padaryti pirmieji pareigūnai ir vaiko teisių specialistai, su kuriais šeima susidūrė.

Pasak jos, vaikai iki šiol kalba apie susidūrimą su policija ir vaikų teisių specialistais, bijo pareigūnų.

„Kažkaip kitaip buvau pasiruošusi vaikus nuteikti apie policiją, ruošti mokyklai, kad policija saugo žmones“, – kalbėjo E. Kručinskienė.

Ji sakė, kad po to, kai procesas persikėlė į apeliacinės instancijos teismą, ėmė svarstyti apie galimybę prisiteisti žalos atlyginimą iš valstybės

„Kai mus pirmą kartą taip greitai paliko ramybėje, teismas išteisino, kažkaip dar abejojome, bet jau kai antrą kartą mus taip tąsė, tampė, iš tikrųjų mąstome apie tai“, – kalbėjo ji.

Moteris sakė, kad patirtą skausmą įvertintų milijonu eurų už dieną, kai buvo atskirta nuo vaikų, taigi, apie 30 mln. eurų, nors ir supranta, kad toks ieškinys nebūtų realistiškas.

Moters advokatas Saulius Dambrauskas sakė, jog ieškinys galėtų siekti tūkstančius eurų, vis dėlto sakė, kad tikslesnė suma galėtų paaiškėti tik pasitarus su šeima ir apsisprendus toliau bylinėtis.

Didelio atgarsio sulaukusioje byloje Kauno apylinkės teismas gegužę išteisino E. Kručinskienę, nustatęs, jog jos veiksmai neturėjo nusikaltimo požymių.

Pirmosios instancijos teismo vertinimu, E. Kručinskienės veiksmuose buvo galima įžvelgti administracinio nusižengimo požymių, todėl jis įpareigojo įsigaliojus teismo sprendimui bylą perduoti policijai administracinei teisenai pradėti.

Šį sprendimą apskundė tiek prokuratūra, tiek E. Kručinskienė. Moters gynėjas anksčiau sakė, kad patys nebūtų siekę bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka, tačiau skundą padavus prokuratūrai, apskundė sprendimo dalį dėl bylos perdavimo administracinei teisenai pradėti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai pernai rugsėjo 29 dieną Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie Kauno Panemunės parke praeivio pastebėtą moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, tarnybos nusprendė vaikus iš šeimos paimti, o ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio.

Vaikų teisių specialistai teigė, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais ir vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažino, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų.

Tai, kad vaikams šeimoje buvo kilęs realus pavojus, yra pripažinęs ir teismas.

Kilus skandalui, vaikai šeimai grąžinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt