Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.26 16:56

Nesuvaidintos emocijos įveikus pragarą Alytuje: operacijos vadovo padėka ugniagesiams baigėsi skrydžiu ant rankų

LRT.lt, alytausgidas.lt 2019.10.26 16:56

Penktadienio popietę, po daugiau nei 10 dienų kovos su pragariškomis liepsnomis, gaisras padangų perdirbimo įmonėje Alytuje buvo užgesintas.

Šia žinia, kaip ir iki tol visas naujienas iš gaisravietės paskelbė miesto meras Nerijus Cesiulis.

Meras dėkojo ugniagesiams ir visiems, kurie prisidėjo prie kovos su ugnimi, o viešojoje erdvėje pasirodžiusi vaizdo medžiaga neleidžia suabejoti – nors ir pavargę bei juodais nuo dūmų veidais ugniagesiai džiaugiasi pagaliau galintys sakyti – „mes nugalėjome“.

„Pirmas etapas baigtas“, – tokiais žodžiais Alytaus merą pasitiko Algirdas Bautronis, vienas ugniagesių vadovų, kovojes 10-ties dienų iššūkyje su ugnimi.

„Va žmogus, Alytaus didvyris. Jei jam neduos ordino, mes jį vis tiek bent nupiešime ir įteiksime“, – rodydamas į vieną operacijos gaisravietėje vadovų su šypsena veide kalbėjo Alytaus meras.

Tiesa, pats Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas A. Bautronis kuklinosi ir sakė, kad visi čia kovojo ir sunkiai dirbo.

„Visi žmonės čia didvyriai“, – sakė ugniagesys.

Vėliau vienas vadovų paprašė ugniagesių išsirikiuoti ir padėkojo vyrams už sunkią, kai kuriems jų pirmą tokią gyvenime kovą su liepsnomis.

„Vyrai, pirmiausia noriu jums visiems padėkoti. Garbė buvo su jumis dirbti, kartu įveikėme tokią sunkią užduotį. Noriu padėkoti ir jūsų šeimoms, kurios suprato už kantrybę. Taip pat dėkoju visiems, ne tik ugniagesiams, bet ir ekskavatorininkams, be kurių čia taip pat neišsisuktumėme. Ir žinoma, padėka Alytaus savivaldybei ir mūsų operacijos vadovui N. Cesiuliui“, – sakė ugniagesių operacijos Alytuje vadovas A. Bautronis.

Netrukus, išsirikiavę ugniagesiai nusprendė, kad reikia vadovavusius gaisro gesinimui asmenis pasveikinti metant juos į orą.

„Yra pasiūlymas. Reikia pamėtyti. Iš pradžių strateginį vadą, o vėliau ir kitą“, – išsirikiavusių ugniagesių gretose nuskambėjo smagus raginimas.

Iš pradžių kilo mintis į orą paskraidinti Alytaus merą, tačiau šis mandagiai atsisakė. Vis tik, ugniagesių vadovui „išsisukti“ nepavyko – netrukus lydint džiaugsmingiems šūksniams Algirdas Bautronis buvo mėtomas ant rankų.

„Man atrodo, kad tai, ką mes padarėme, didžiuojasi mumis ne tik Alytus, bet ir visa Lietuva. Ačiū jums visiems. Na ir kimbame į darbus, pabaigiame ir išvažiuojame“, – taip po skrydžio kalbėjo A. Bautronis.

Visą ugniagesių džiaugsmą, įveikus pragariškas liepsnas, galite pamatyti Alytaugidas.lt vaizdo medžiagoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi