Lietuvoje

2019.10.16 15:58

Dėl Norvegijos karių vežtos granatos buvo evakuota dalis Vilniaus oro uosto

atnaujinta 16.35

Trečiadienį apie 15.30 Vilniaus oro uostą trumpam teko evaktuoti. Tą LRT TV naujienų tarnybai ir LRT.lt patvirtino policija ir oro uosto atstovai.

Kaip LRT.lt patvirtino oro uosto atstovai, vienos iš keleivių rankiniame bagaže rasta dūminė granata.

Vėliau paaiškėjo, kad dėl Norvegijos kareivių vežtos nepavojingos dūminės granatos be sprogdiklio trečiadienį buvo evakuota dalis Vilniaus oro uosto, BNS informavo Policijos departamento budėtojai.

„Informacija pasitvirtino iš dalies, jie turėjo leidimą vežti kažkokius daiktus, o dabar paprasčiausiai viena granata buvo vežama, kaip suvenyras“, – tvirtino budėtojas.

„Apie pusę 4 vienos iš keleivių rankiniame bagaže, atliekant įprastines saugos procedūras, rastas įtartinas objektas. Pareigūnai tiesiog lagamine rado įtartiną objektą, iškart informavo atitinkamus specialistus, į oro uostą atvyko „ARO“ pareigūnai, įvestas planas „Skydas“, – LRT.lt informavo Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas.

„Pagal mūsų turimus duomenis, skrydžiai neturėtų vėluoti“, – pridūrė atstovas.

Anot jo, sumaištis truko neilgai, tačiau kiek laiko keleiviai buvo išvesti iš pastato, jis kol kas negalėjo pasakyti. T. Vasiliauskas patikino, kad jie jau visi saugiai grįžo atgal į terminalą.

Dėl šios priežasties oro uosto darbas, jo tikinimu, stipriai nesutriko: „Skrydžiai šiek tiek pavėlinti, apie 10-15 minučių, avialinijos apie tai informuotos, tačiau apie jokius skrydžių atšaukimus nešnekama.“

Anot jo, dėl įvyko pradėtas tyrimas, bus siekiama išsiaiškinti, ką tiksliai lagamine vežėsi moteris.