Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.22 16:23

Stovykla vaikams iš globos namų: kai kurie taip džiaugėsi jūra, kad šokdavo į bangas su drabužiais

LRT.lt 2019.07.22 16:23

Baigėsi tris dienas Smiltynės Jachtklube vykęs tradicinė stovykla, skirta vaikams iš globos namų. Šiemet joje dalyvavo beveik 40 vaikų nuo 5 iki 17 metų bei juos lydinčių asmenų iš globos įstaigų visoje Lietuvoje.

Stovykla prasidėjo nuo piešimo ant marškinėlių. Kiekvienas vaikas gavo baltus marškinėlius, kuriuos galėjo individualiai dekoruoti. Daugeliui jie taip patiko, kad praleido taip apsirengę visą stovyklos laiką.

Kiekvieną popietę ilga vora išsirangydavo nuo Smiltynės Jachtklubo per mišką link kopų ir jūros, kurią pamatę vaikai bėgdavo ir šokdavo į bangas, kai kurie net nespėję nusimesti drabužių. Mažieji žaidė smėlyje, kurio tiek daug matė pirmą kartą gyvenime, leido aitvarus, o vyresnieji kopose rengė salto konkursus. Buvo vaikų, kurie iki šios stovyklos nebuvo matę saulėlydžio jūroje.

Nemažai daliai vaikų pirmas kartas buvo ir Jūrų muziejuje. Jie fotografavosi su ruoniais, jūrų liūtu, pingvinais, žuvimis, krabais ir net jūrų erkės maketu, o mažiausiasis penkiametis tiesiog „prilipo“ prie besisupančio bangose laivo simuliatoriaus.

Kaip ir kiekvienais metais, daug emocijų vaikams sukėlė plaukimas jachtomis. Šiemet stovyklautojus plukdė „Nida“, „Banga“, „Juodkrantė“ ir „Extreme“. Vyresnieji tapo jungomis, o mažieji gavo palaikyti vairą. Dauguma vaikų iki tol nebuvo plaukę laivu.

Vakarais visi drauge ruošdavo vakarienę grilyje, o po to salėje vykdavo kino seansai „su popkornais“, kaip tikrame kino teatre. Vakarop stovyklautojai susiburdavo mažesnėmis grupelėmis. Jiems buvo smagu tiesiog kartu pabūti, pasikalbėti „apie nieką“, pasimėgauti ramiu poilsiu.

Ši trijų dienų stovykla yra organizuojama INREAL grupės ir yra prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Daugiau vaikų emocijų – nuotraukų albume:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi