Lietuvoje

2019.07.05 13:21

Prezidentė priėmė devynių teisėjų priesaikas: teisėja paskyrė ir buvusią savo patarėją

BNS2019.07.05 13:21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė devynių teisėjų priesaikas, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Tarp naujų teisėjų – ir buvusi šalies vadovės ilgametė patarėja teisės klausimais Indrė Pukanasytė. Ji dirbs Vilniaus rajono teisme.

Skuodo teismo teisėju paskirtas Dainius Gecevičius, Akmenės teismo teisėja – Jolanta Jasutienė, Šiaulių apylinkės teismo teisėja paskirta Renata Maziliauskienė, Vilniaus rajono rūmų teisėja – Indrė Savkinienė, Kėdainių teismo teisėja – Dalia Staugienė, Telšių apylinkės teismo teisėja – Aida Stulpinienė; Akmenės teismo teisėja paskirta Jūratė Žemgulienė, o Šiaulių apylinkės teismo teisėja – Jurga Žulpė.

Pasak šalies vadovės, nagrinėjant bylas teisėjams kas kartą reikės įrodyti savo profesionalumą ir sąžiningumą. Taip pat ir visišką nepriklausomumą – gebėjimą atsilaikyti bet kokiam spaudimui, pakilti aukščiau bet kokių interesų.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvos žmonės iš teisėjų tikisi, kad jie gyventų su teisingumo jausmu savyje, be kurio įstatymo taikymas yra tik mechaninis procesas. Kad matytų ne vien įstatymo raidę, bet ir jo turinį. Ne vien ieškovą ir atsakovą, o žmogų ir jo viltį.

Naujai prisiekusiems teisėjams šalies vadovė palinkėjo stiprybės, sveikatos, artimų žmonių palaikymo ir ištikimybės duotai priesaikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.