Lietuvoje

2019.06.05 07:09

Svilins kaip reikiant: laukiama 33 laipsnių ir rekordų fiksavimų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.05 07:09

Į Lietuvą atplūdę karšti orai dar nesitrauks, o trečiadienį pasieks ir savo piką – laukiama svilinančio 33 laipsnių karščio.

Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Edita Gečaitė, trečiadienį laukiama iki šiol rekordiškai karštos dienos.

„Esant tokiai temperatūrai daugelyje rajonų gali būti pasiekti šios dienos rekordai. Temperatūra bus pasiskirsčiusi tarp 28-33 laipsnių šilumos“, – teigė sinoptikė.

Tiesa, nors dieną svilins kaip reikiant, tikėtina, jog artėjant vakarui kai kurie regionai gali sulaukti ir kritulių. Ypač to tikėtis turėtų pietiniai šalies rajonai, nors, tie krituliai bus pavieniai ir trumpi, jie bent minimaliai turėtų atgaivinti.

Atkeliavus tokiai kaitrai, reikėtų dėvėti šviesesnius, laisvesnius drabužius, ant galvos užsidėti kepurę ar skrybėlaitę, pasislėpti nuo saulės spindulių po skėčiu, taip pat gerti daug skysčių.

Karšti orai laikysis ir ketvirtadienį bei penktadienį.

Ketvirtadienį kais iki 28-32 laipsnių, penktadienį nežymiai vėsiau – 25-30 laipsnių karščio.

Naktys taip pat tvankios – 16-19 laipsnių šilumos. Trumpo lietaus galima tikėtis naktimis, tačiau ir jo tikimybė yra ganėtinai maža, didesnio kritulių kiekio laukiama dienomis, tiesa, jis bus trumpas, gali būti lydimas ir perkūnijos.

Per karščius galima keisti ir mokymo planą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad kai temperatūra patalpose viršija 28 laipsnius, gali būti trumpinamos pamokos. Užsiėmimus taip pat patariama rengti kitose erdvėse – lauke, parke ar vėsesnėse patalpose. 

Pasak švietimo ministro, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams, todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau apibrėžti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų. Pasak ministerijos, mokslo metų pabaigoje dauguma mokyklų suplanuoja edukacines išvykas ar projektinę veiklą mokyklose.